Німеччина не буде запускати ПП-2 — Хабек
— Автор СЕРГІЙ ЧИГИР
Німеччина зможе впоратися з енергетичною кризою без поновлення реалізації проєкту російського газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомив віцепрем'єр, міністр економіки Німеччини Роберт Хабек в інтерв’ю ZDF, передає Інтерфакс-Україна.
За його словами, введення газопроводу в експлуатацію не є варіантом виходу зі складного становища, оскільки він тільки посилить залежність Німеччини від російського газу.
Хабек зазначив, що німці досі цілком успішно долали кризу, «і ми можемо дуже пишатися цим».
Міністр сказав, що, попри високі ціни, величезну інфляцію і напружену ситуацію з постачанням енергії, «люди об'єдналися, і шукатимуть вирішення проблем, що виникають».
Він висловився за підтримку плану Єврокомісії щодо зниження споживання газу, проти якого виступили кілька країн ЄС, і висловив сподівання, що ці держави «зрозуміють, наскільки переплетений континент».
Раніше російський диктатор Володимир Путін запропонував Німеччині запустити газопровід Північний потік-2 для вирішення енергетичної проблеми.
ХОЧУ ДОПОМОГТИ KOSATKA.MEDIA ! ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
Будівництво газопроводу завдовжки 1234 км між російською Усть-Лугою та німецьким Грайсвальдом розпочалося у 2018 році. Перед вторгненням в Україну, Росія, незважаючи на відсутність сертифікації газопроводу, встигла заповнити газом обидві нитки магістралі, і оголосила, що газопровід готовий до роботи. Після визнання Росією суверенітету так званих "Донецької та Луганської народних республік" канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) заявив, що уряд ФРН призупиняє сертифікацію проекту "Північний потік-2". А після початку збройної агресії Росії проти України Німеччина оголосила про намір якнайшвидше позбутися енергетичної залежності від Росії. Крім того, на рівні ЄС зараз обговорюється питання про ембарго на імпорт викопних енергоносіїв із РФ. На початку березня 2022 стало відомо, що компанія-оператор російського газопроводу "Північний потік-2" оголосила себе банкрутом після санкцій Заходу.
Теги: Північний потік-2, импорт газа, Німеччина
Читайте також
Швейцарська ABB виходить з російського ринку
Уряд оцінив незадовільною роботу Нафтогазу по роботі із кредиторами
Турбіна для «Північного потоку» не може залишити Німеччину — Reuters