Індійський музей "оживив" художника за допомогою штучного інтелекту.

Відвідувачі Музею мистецтва та фотографії в Бангалорі можуть поставити запитання "цифровій голограмі" художника Макбула Фіда Хусейна, якого називали "Пікассо Індії".

"Що б ви сказали, якби змогли поговорити зі своїм улюбленим померлим художником? Чому ви вибрали саме той відтінок синього? Вам справді довелося відрізати мочку вуха?" Так починається стаття видання The Art Newspaper, яка розповідає про те, що Музей мистецтва та фотографії в Бангалорі (Індія), перший найбільший приватний музей мистецтв на півдні Індії, використав програмне забезпечення для штучного інтелекту і створив цифрову версію "персони" індійського художника Макбула Фіда Хусейна.

Такі технології, як розпізнавання обличчя, синтез та обробка мови, дозволили тривимірній голограмі Хусайна відповідати на запитання в режимі реального часу.

Цифровий образ може спілкуватися на такі теми, як життя та робота, та вміє повертатися. На запитання відвідувача в рекламному відео, чому його голос звучить дивно, голограма відповідає: "Мені все-таки майже 100 років".

Віртуальний образ художника не єдиний у Індії. Подібних багато і вони здебільшого перебувають у "Кремнієвій долині" Індії.

Технологічні інновації такого масштабу нечувані в межах музейного ландшафту Індії, який значною мірою визначається низьким рівнем залученості відвідувачів, звертає увагу музей.

"Ми намагаємося перевизначити, яким може бути індійський музей, – сказав засновник інституції Абхішек Поддар. – У країні є 1000 чудових урядових музеїв, але загалом вони невиразні. Індія могла б зробити набагато більше у цьому напрямку".

Музей мистецтва та фотографії в Бангалорі був створений на кошти від продажу частини колекції родини Поддара. На аукціоні Christie's India у 2016 році за неї дали 3,4 млн доларів. Також були залучені кошти інших приватних інвесторів, включаючи Tata Trust та мільярдера й біофармацевтичного підприємця Кірана Мазумдар-Шоу.

Макбул Фіда Хусейн (1915 – 2011) змальовував жінок, коней, релігійних діячів. Особливо багато уваги приділяв зображенню богинь з індуської міфології, через що на нього було скоєно напад індуськими радикалами.

1f2aa836509f8858f.jpg (127 KB)
2f106eb7c559e69a0.jpg (68 KB)
3a6b02750dd5845e7.jpg (151 KB)

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
Huawei делает собственную онлайн-игру

Huawei делает собственную онлайн-игру

Как сообщает ITHome, китайский технологический гигант Huawei в данный момент набирает разработчиков, которые имеют опыт создания многопользовательских онлайновых ролевых игр (MMORPG).

InternetUA

Мошенники под видом сабреддита WallStreetBets украли более $2 млн в криптовалюте.

Мошенники под видом сабреддита WallStreetBets украли более $2 млн в криптовалюте.

Злоумышленники, выдававшие себя за сообщество r/WallStreetBets на медиаплатформе Reddit, собрали как минимум 3451 BNB (более $2,2 млн по курсу на момент написания) и неназванную сумму в Ethereum с желающих получить токены WSB Finance «до листинга ...

InternetUA

Создатели S.T.A.L.K.E.R. 2 пообещали сотни часов игры

Создатели S.T.A.L.K.E.R. 2 пообещали сотни часов игры

Вчера мы узнали, что релиз S.T.A.L.K.E.R. 2 намечен на конец 2021 года, и первое время игра будет эксклюзивом для Xbox и ПК. Теперь PR-менеджер студии-разработчика игры GSC Game World Захар Бочаров рассказал, что S.T.A.L.K.E.R. 2 будет очень долгой.

InternetUA

Ливадийский дворец. Реставрация по-российски - Крымский вечер

Ливадийский дворец. Реставрация по-российски - Крымский вечер

Ливадийский дворец в ближайшее время ожидает полная реставрация. Об этом телеканалу «Миллет» сообщила подконтрольная России министр культуры Крыма Арина Новосельская. По ее словам, также реставрационные работы проведут на территории, прилегающей к...

ЧУ 2020/2021. УПЛ - Зоря - Минай - 1:0

ЧУ 2020/2021. УПЛ - Зоря - Минай - 1:0

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Зоря - Минай - 1:0. 24 тур української прем'єр-ліги 2020/2021. До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Заря - Минай - 1: 0. 24 тур украинской премьер-ли...

Как мыть руки, чтобы сберечь кожу?

Как мыть руки, чтобы сберечь кожу?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - На наших руках живе близько 840 тисяч різних мікроорганізмів! І, виявляється, мікроби більш люблять жіночі руки, ніж чоловічі. Причин для цього безліч: низька кис...

Визит Блинкена в Украину. Чего ожидать - Итоги 05.05.21

Визит Блинкена в Украину. Чего ожидать - Итоги 05.05.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:16 Незаконные вооружённые формирования обстреляли больницу для инфицированных коронавирусом в Красногоровке. 03:09 Пытки украинских военных в Донецке: генпрокуратура предъявила подозрения. 04:23 Задержанному в Кры...

Баста. Концерты в Киеве и скандал из-за Крыма - Доброе утро, Крым

Баста. Концерты в Киеве и скандал из-за Крыма - Доброе утро, Крым

Российский рэпер Баста (Василий Вакуленко), которому в 2017 году въезд в Украину был закрыт из-за концертов в аннексированном Крыму, намерен дать концерты в Киеве 25 и 26 июня 2021 года. Российский артист уже смог попасть в украинскую столицу, об ...

1

На трасі Одеса-Київ згорів автобус

На трасі Одеса-Київ згорів автобус

Підписуйтеся на канал: Читай всі закриті статті розділу НВ Преміум. Перший місяць 1 грн: Читайте наші новини: Слідкуйте у Facebook: та Instagram:

1 1