ОГТСУ отримав понад 20 млрд грн чистого прибутку в 2020.

ОГТСУ отримав понад 20 млрд грн чистого прибутку в 2020

— Автор ЯНІНА ТКАЧУК

Оператор ГТС України як суб’єкт природних монополій на загальнодержавному ринку газу оприлюднив річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці.

Ключові фінансові показники ОГТСУ в періоді, млрд грн:

  • Чистий прибуток – 20,4;
  • Дохід від діяльності на міжнародних ринках – 47,5;
  • Дохід від діяльності на внутрішньому ринку – 10,1;
  • Операційні витрати – 34,6;
  • Сплачені податки за результатами року – 14,9;
  • EBITDA – 29,7.

Специфікою фінансової діяльності Оператора ГТС України є направленість на міжнародні ринки. У 2020 році 83% доходу компанії від основної діяльності отримані в результаті міжнародних операцій, 17% припадає на внутрішній ринок. Компанія, наразі, майже не заробляє на внутрішньому споживачеві: вартість транспортування у кінцевій ціні на газ складає лише 23 копійки/куб. м (без ПДВ) або близько 3%.

Позитивною новацією 2020 року, що додала до фінансового результату компанії 0,7 млрд грн, стало впровадження нової послуги short-haul, яка дозволяє клієнтам замовляти транспортування газу між країнами Європи через Україну з можливістю зберігання газу в українських сховищах за дисконтованою ціною. Це стало можливим завдяки швидким та успішним перемовинам Оператора з операторами ГТС суміжних країн щодо впровадження європейських правил на кордонах.

Операційні витрати компанії в 2020 році склали 34,6 млрд грн, з них майже третина – це закупівля газу для виробничо-технічних витрат та балансування.

«На жаль, Оператор ГТС ще вимушений витрачати значні кошти на балансування, хоча згідно з європейськими правилами це обов’язок самих замовників послуг транспортування, а Оператор здійснює лише остаточне балансування» , – відзначили в ОГТСУ.

Інші витрати включають витрати на ремонт та обслуговування згідно Плану розвитку ГТС, затвердженому НКРЕКП, адміністративні витрати, витрати на персонал і відповідні соціальні нарахування, забезпечення під судові позови та інші забезпечення (у тому числі 1,7 млрд боргів за утворені негативні небаланси учасниками ринку в 2020 році).

«Незалежні аудитори дали позитивний висновок щодо фінансових результатів та балансу ОГТСУ. Високі фінансові показники у 2020 році – це в тому числі й результат трансформації, яка наразі відбувається у компанії. Так, у межах фінансового напрямку ми зосередили зусилля на забезпеченні прозорості діяльності відповідно до міжнародних стандартів, сталої платоспроможності та підвищенні ліквідності. І нам це вдалося. Тим не менш, змушений констатувати, що виклик високої дебіторської заборгованості за послуги балансування для управління ліквідністю залишається нагальним і в 2021 році: у I кварталі дебіторська заборгованість облгазів досягла майже половини від річного прибутку компанії», – прокоментував фінансовий директор Юрій Кулик.

У звітному періоді на фінансові результати компанії позитивно вплинуло посилення інтеграції з європейськими ринками. Так, у 2020 році завдяки укладанню міжоператорських угод з країнами-сусідами, впровадженню реверсу на польському, словацькому та угорському маршрутах, створенню віртуальних точок з’єднання з Польщею та Угорщиною, розподілу потужностей через аукціони та впровадженню нових сервісів і послуг для клієнтів обсяг замовлень на транспортування газу з країн Європи у середньому збільшився майже на 28%.

За підсумками 2020 року Оператор ГТС України перерахував до Державного бюджету 14,9 млрд грн податків. Це забезпечило компанії восьме місце у рейтингу найбільших платників податків в Україні.

Читайте також: ОГТСУ: СИТУАЦІЯ З НЕСАНКЦІОНОВАНИМИ ВІДБОРАМИ ГАЗУ ВИЙШЛА З-ПІД КОНТРОЛЮ

Теги: газ, транзит газу, ОГТСУ

Читайте також

В українські ПСГ розпочато закачування газу
В Японії до 2025 року розроблять технологію водневих двигунів для океанських суден
Всі члени Наглядової ради «Нафтогазу» пишуть заяви на звільнення

Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Новости по теме
В Запорожье ягненок, который убежал от хозяйки, покорил соцсети.

В Запорожье ягненок, который убежал от хозяйки, покорил соцсети.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Парнокопитне третій тиждень вільно розгулює по місту, а всі намагання його впіймати були марними. Після візиту ягняти Валери під місцеву СБУ у мережі почала ширит...

4

Почему разводятся супруги Гейтс?

Почему разводятся супруги Гейтс?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Один з головних багатіїв світу Білл Гейтс розлучається зі своєю дружиною Меліндою. Наразі є три причини розірвання шлюбної обітниці і одна з них найскандальніша -...

4

Новости Украины: Медведчук явился на допрос

Новости Украины: Медведчук явился на допрос

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Добу українські слідчі намагалися вручити підозру куму Путіна. Так само поїхали напередодні від його помешкання. На заваді спецпризначенцям "Альфи" стала приватна...

2

Путин и «враги» России - Крымский вопрос

Путин и «враги» России - Крымский вопрос

Американский режиссер Оливер Стоун, известный своими интервью и фильмами о руководителях Кубы, Венесуэлы и России, заявил, что США начали военную кампанию против России после так называемой Мюнхенской речи Владимира Путина. Президент России произн...

3

Новости мира: в Лиссабоне футбольные болельщики устроили массовую драку.

Новости мира: в Лиссабоне футбольные болельщики устроили массовую драку.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Уболівальники проти поліції. Фанати португальського футбольного клубу "Спортинг" на радощах, що клуб уперше за 19 років виграв національний чемпіонат, влаштували ...

2

Более тысячи ракет за двое суток: конфликт между Израилем и Палестиной продолжается.

Более тысячи ракет за двое суток: конфликт между Израилем и Палестиной продолжается.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Усю ніч у Ізраїлі лунали гучні сирени для того, щоб люди негайно ховались у бомбосховища. Масований ракетний залп по ізраїльській території почався близько 21 год...

1 1