Названо причини обмеження швидкості безлімітного мобільного інтернету в Україні.

Безлімітний інтернет трактується операторами як тариф, який не має обмежень ні за швидкістю, ні за кількістю інтернет-трафіку. Але на практиці безліміт може часто супроводжуватися раптовим падінням швидкості.

Розповідаємо, чому на безлімітному інтернеті може сильно впасти швидкість, і чим це може бути викликано в українських реаліях.

Проблема з покриттям

Чим далі від користувача розташована станція стільникового зв’язку, тим гірше буде інтернет-з’єднання. Наприклад, вирушаючи в подорож на поїзді, людина часто стикаються з відсутністю нормального зв’язку. Це пов’язано з тим, що в малонаселених або в ненаселених районах відсутні вишки зв’язку, які це з’єднання можуть забезпечити.

Щоб дізнатися, чи потрапляє телефон в зону покриття того чи іншого оператора, потрібно зайти на його сайт і знайти карту покриття. На ній оператори відображають райони, на яких підтримується стабільне з’єднання і висока швидкість. На жаль, інформація тут не завжди актуальна і правдива.

Перешкоди у вигляді стін і будинків

Якщо швидкість на безлімітному тарифі падає тільки всередині приміщення, проблема може полягати в перешкодах, що заважають з’єднанню. Наприклад, в густонаселених областях з великою кількістю висотних будинків і різних сигналів, відбитих від стін, швидкість мобільного з’єднання може впасти в кілька разів.

В такому випадку допомогти повернути високу швидкість в приміщенні зможе тільки фамтосота – мініатюрний пристрій, який представляє собою домашню станцію стільникового зв’язку. Вона підсилює зв’язок на невеликій відстані, проте цього вистачить, щоб повернути стабільне інтернет-з’єднання в квартирі.

Завантажена станція

Частою причиною зниження швидкості, яку озвучують оператори, є завантажена станція. Це означає, що станція, яка обслуговує користувача, отримує занадто велике навантаження від інших людей, які активно використовують інтернет.

Важливо знати, що раптове і короткочасне падіння швидкості можна пояснити цією причиною. Однак якщо швидкість зменшується регулярно, варто пошукати інший фактор.
Неправильно обраний тип мережі

Ця причина може бути актуальна для користувачів, які погано розбираються в мобільному інтернеті і через незнання вибирають низькошвидкісну мережу. Щоб виправити це, необхідно:

Зайти в налаштування телефону.

1.Вибрати розділ «Бездротові мережі» або «Підключення».
2.Знайти розділ «Мобільний зв’язок» і в ньому пункт «Режим мережі». 3.Необхідно вибрати рядок «Авто 4G / 3G / 2G». Після цього телефон почне автоматично підключатися до найбільш високошвидкісної мережі.

Включена роздача мобільного інтернету

Сьогодні практично всі оператори мобільного зв’язку обмежують швидкість роздачі, якщо у клієнта підключений безлімітний інтернет. Тому якщо роздача включена, швидкість не буде перевищувати 128 Кбіт/сек.

Щоб цього уникнути, необхідно або відключити роздачу, або підключити додаткову послугу, яка зніме обмеження швидкості. Перевірити, чи включена роздача, можна наступним чином:

1.Відкрити параметри телефону.
2.Вибрати розділ «Інші бездротові з’єднання». 3.В меню «Режим модема» вибрати «Персональна точка доступу». Переконатися в тому, що пункт «Персональна точка доступу» неактивний.

Досягнуто неофіційний поріг тарифу

Незважаючи на те, що безлімітний інтернет позиціонується як послуга без обмежень, оператори можуть обмежувати швидкість після проходження певного порогу. У кожного оператора поріг свій. У Київстар це 40 Гб на місяць, у Vodafone 3 Гб на день.

Як тільки користувач витрачає встановлену кількість трафіку, його швидкість обмежується. Зазвичай просадка швидкості помічається в кінці місяця або період оплати – саме тоді багато хто досягає неофіційного порогу. Оператори виправдовують зниження швидкості пунктом в умовах тарифу: “При підвищеному навантаженні на мережу швидкість доступу в Інтернет може бути обмежена“.

Використання файлообмінників

Деякі оператори вказують в умовах тарифу пункт про використання файлообмінників. Якщо клієнт користується ними або торрент-клієнтами, швидкість мобільного інтернету знижується до 128 Кбіт / сек.

Тому багато користувачів помічають серйозне просідання швидкості при скачуванні з файлообмінників великих обсягів даних (фільмів, серіалів і т.д.). Виправити це неможливо, тому перед підключенням безлімітного тарифу рекомендується ретельно ознайомитися з умовами підключення. Багато тарифів не мають обмежень тільки на перший погляд.

Багнет

http://www.bagnet.org/

Отменят ли штрафы за пересечение границы с РФ жителям ОРДЛО.

Отменят ли штрафы за пересечение границы с РФ жителям ОРДЛО.

Жителям ОРДЛО для того, чтобы попасть на подконтрольные Украине территории, приходится въезжать в страну через неконтролируемый участок границы с Россией, так как НВФ ограничивают въезд через подконтрольные им пункты пропуска на Донбассе. Поэтому ...

1 1

«Боюсь, восстание будет». Крымчане против застройки парка в Форосе

«Боюсь, восстание будет». Крымчане против застройки парка в Форосе

Сегодня для части жителей двухтысячного Фороса важным поводом для беспокойства стала застройка их родного парка. Форосский парк – памятник садово-паркового искусства, а также уникальная зеленая зона между склонами Ай-Петринской яйлы и морской бухт...

ЕС одобряет санкции против украинских политиков, подрывающих безопасность страны, — Шарль Мишель.

ЕС одобряет санкции против украинских политиков, подрывающих безопасность страны, — Шарль Мишель.

Евросоюз поддерживает санкции против украинских политиков, которые подрывают безопасность Украины. Об этом во время брифинга по результатам встречи с Владимиром Зеленским сказал президент Европейского Совета Шарль Мишель. По его словам, Украина до...

Київський крафт. Як варять пиво Varvar в приміщенні лісопилки

Київський крафт. Як варять пиво Varvar в приміщенні лісопилки

Varvar — бренд крафтового пива. Ми відвідали броварню і дізналися, який шлях проходить пиво від сировини до готової до вживання пляшки. Скільки потрібно солоду, щоб зварити дві тони пива, від чого залежить його смак та яка основна сполука усього в...

Женская оборона. Как крымчанки протестовали против российского захвата Крыма - Доброе утро, Крым

Женская оборона. Как крымчанки протестовали против российского захвата Крыма - Доброе утро, Крым

8 марта 2014 года в Крыму на протест против военной агрессии России вышли женщины. В рамках акции «Женщины Крыма за мир» крымчанки в городах Симферополь, Феодосия, Саки, Старый Крым, Керчь и других населенных пунктах полуострова собрались на антив...

Новости 13:00 за 3 марта 2021 года

Новости 13:00 за 3 марта 2021 года

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:12 Евросоюз поддерживает санкции против украинских политиков, которые подрывают безопасность Украины. 00:48 Российская сторона должна взять на себя ответственность за реализацию решений Нормандского формата. 01:56...