Шукати причини низьких результатів PISА потрібно не в радянському минулому, а в освітній історії незалежної України.

Результати PISА

Іще толком не встигли проаналізувати результати PISA, як уже почали шукати винуватих у провальній ситуації. І знайшли, образно кажучи, сокирку під лавкою. Це радянську систему математичної освіти.

Панове. Радянської системи математичної освіти немає уже 25 років. Як і радянської системи освіти. Між іншим, радянська система освіти створювалася, функціонувала та достатньо успішно вирішувала ті завдання, які ставилися перед нею тогочасним політичним, економічним та соціальним устроєм.

Ті, хто здобували радянські освіту, сьогодні вже мають дітей та онуків, які навчалися в школах незалежної України, за українськими навчальними планами і програмами, атестованими в українській системі освіти вчителями та під проводом українських органів управління освітою, української академії педагогічних наук та української системи методичного забезпечення.

Читайте також: За результатами PISA. Що можна сказати про Україну?

Тож шукати причини PISА-конфузії потрібно не в радянському минулому, а в освітній історії незалежної України. Бо, проголосивши незалежність, створюючи нові політичну, економічну та соціальну системи, ми практично нічого не зробили для реформування освіти відповідно до нових умов, застрявши в цьому процесі, образно кажучи, "як собака на перелазі". Ото і маємо конфузію.

На відміну від наших сусідів. Тієї ж Польщі, в якій за цей час створено принципово нову систему освіти. І яка вже показала тріумфальні результати в PISA. Чи Білорусі, яка зберегла і розвинула кращі здобутки радянської системи освіти, адаптувавши її до умов сьогодення. І, як результат, має добрий прогрес за результатами дослідження.

Читайте також: "Українська шкільна освіта не хороша і не погана. Вона – посередня", – освітянин про результати PISA

Ми ж не зуміли ні нового створити, ні розвинути набуте. Навіть не спромоглися PISA-дослідження провести на цифрових носіях. То до чого тут радянська система освіти? Залиште її в спокої. Не під тією лавкою, і не ту сокирку шукаєте, панове.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube

Ігор ЛІКАРЧУК

Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Новости по теме

Извержение вулкана в Новой Зеландии: стало известно о шести новых погибших.

Количество погибших в результате извержения вулкана в Новой Зеландии достигло 14 человек.

Евросоюз принял решение продлить санкции против России.

Лидеры Евросоюза приняли политическое решение о продлении на полгода санкций против России.

2

Эстония будет поднимать вопрос Украины и Грузии на форуме Совбеза ООН.

Президент Эстонии назвала ряд вопросов для обсуждения в ООН.

1

Зеленский анонсировал повышение пенсий – кому повысят.

Команда президента Зеленского готовит новую стратегию начисления пенсий для пожилых людей.

3

Продовжуючи переглядати Новости Украины (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie