Ілон Маск розповів про свої улюблені книжки

Ілон Маск розповів про свої найулюбленіші 10 книжок та пояснив, чому він радить їх прочитати іншим.

Про це пише interestingengineering.com.

До десятки улюблених книг Маска увійшли:

  1. Джеймс Баррат. "Останній винахід людства". У книзі йдеться про те, що штучний інтелект зрівняється з людським, а потім і перевершить його.

Штучний нтелект не повинен бути злим, аби знищити людство. Якщо штучний інтелект буде мати мету і людство просто буде стояти у нього на шляху, він знищить його, як щось само собою зрозуміле, навіть не думаючи про це, – вважає Маск.

  1. "Бенджамін Франклін. Біографія", Волтер Айзексон. Бенджамін Франклін — один з "батьків-засновників" США. А також видавець, винахідник, поштмейстер, політик, меценат. Як інженер він створив першу бездимну грубу, громовідвід і біфокальні окуляри, як дипломат - зумів поєднати ідеалізм із політикою балансу сил, як державний діяч - запропонував створити федеральну модель національного уряду. Попри бажання вибудувати ідеальний імідж, він не соромився свого походження й усе життя продовжував підписуватися "Б. Франклін, друкар". Маск вважає його видатним винахідником і своїм натхненником.
  1. "Торговці сумнівами", Наомі Орестес і Ерік Конвей. Автори книжки стверджують, що вчені з політичними зв’язками, приховують факти, пов’язані з низкою проблем суспільної охорони здоров’я, такими як тютюн, використання пестицидів і дірки в озоновому шарі планети.

Маск рекомендував цю книжку до прочитання на конференції у 2013 році, а потім у твіттері підкреслив ключовий висновок книжки: ті самі сили, які заперечували, що куріння викликає рак, заперечували небезпеку зміни клімату.

  1. "Володар перснів", Дж. Р. Р. Толкін. Популярна історія в жанрі фентезі залишила неабиякий слід в душі Маска. Він розповідає, що в юності бачив себе людиною, яка рятує світ. Саме тому книжка йому так близька.
  1. "Основи", Айзек Азімов. Уроки історії стверджують, що цивілізації рухаються в циклі. Ви можете відстежити це на прикладі вавилонян, шумерів, за якими слідують єгиптяни, римляни. Очевидно, що зараз ми перебуваємо у висхідному циклі, і, сподіваюся, це так. Надалі можуть виникнути деякі події, які приведуть до зниження рівня технологій. Було б розумно діяти, поки цикл відкритий, і не розраховувати на те, що він буде відкритий багато часу, - прокоментував Маск.
  1. "Конструкції, або чому не ламаються речі", Дж. Гордон. До роботи в SpaceX Ілон Маск був програмістом. Він розповів, що не знав нічого про космос і ракетобудування. Однак він зміг самостійно вивчити основи ракетобудування. Саме "Конструкції, або чому не ламаються речі" британського вченого Джеймса Гордона послужили йому самовчителем.

"Це дуже хороша книжка для вивчення основ проєктування конструкцій", - сказав Маск в інтерв'ю.

  1. "Місяць – суворий господар", Роберт Гайнлайн. У книжці, опублікованій в 1966 році, показано можливе майбутнє колоністів Місяця. Маск вважає, що ця книжка - найкращий твір Гайнлайна.
  1. "Путівник Галактикою", Дуглас Адамс. Книжка про суперкомп'ютер, що відповів на запитання "У чому сенс життя?". Цей твір Маск прочитав ще в ранньому віці, а пізніше, відправляючи свій Roadster в космос, він використав на демонстраційному екрані напис "Do not Panic!" – саме його було розміщено на обкладинці ранніх видань книги.
  1. Штучний інтелект. Етапи. Загрози. Стратегії", Нік Бостром. Маск неодноразово говорив про небезпеку штучного інтелекту. В своїх численних інтерв'ю він застерігає людство. На думку Маска, за допомогою штучного інтелекту, можна створити безсмертного диктатора, від якого ніхто не зможе втекти.

Ми дуже швидко рухаємося до цифрового суперінтелекту, який набагато перевершує людський розум. Я вважаю, що це очевидно", - стверджує Маск. Аби зрозуміти, наскільки це небезпечно, він радить прочитати книгу Бострома.

  1. "Запалювання. Неформальна історія рідких ракетних видів палива", Джон Д. Кларк. За словами Маска, ця книжка допомогла йому краще розібратися в ракетах. Книга розповідає про принципи роботи ракетного палива і розвиток індустрії ракетобудування в 1960-х – 1970-х роках.

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
Состояние основателя Gitlab Дмитрия Запорожца – $383 млн: его компания стоит $15,3 млрд.

Состояние основателя Gitlab Дмитрия Запорожца – $383 млн: его компания стоит $15,3 млрд.

В прошлый четверг, 14 октября, компания украинца Gitlab вышла на IPO. В первый день торгов стоимость одной акции поднялось более чем на $30. Сегодня цена одной акции составляет $107 за штуку.

InternetUA

Маск може стати першим трильйонером завдяки SpaceX – аналітик Morgan Stanley.

Маск може стати першим трильйонером завдяки SpaceX – аналітик Morgan Stanley.

СЕО компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск уже став найбагатшою людиною світу завдяки росту акцій Tesla, але, скоріше, космічна компанія SpaceX, а не виробник електромобілів, підніме його до статусу трильйонера.

InternetUA

IBM намерена обеспечить навыками профессий будущего 30 млн человек по всему миру к 2030 году.

IBM намерена обеспечить навыками профессий будущего 30 млн человек по всему миру к 2030 году.

Компания IBM объявила об очередном глобальном плане: к 2030 году помочь 30 млн человек любых возрастов по всему миру получить новые навыки, необходимые для профессий будущего.

InternetUA

Королева Єлизавета, принци Вільям і Чарльз зустрілися з Біллом Гейтсом в Віндзорському замку.

Королева Єлизавета, принци Вільям і Чарльз зустрілися з Біллом Гейтсом в Віндзорському замку.

Королева Великобританії Єлизавета II, якій лікарі заборонили пити алкоголь, влаштувала прийом у Віндзорському замку з нагоди проведення в Лондоні Глобального інвестиційного саміту.

InternetUA

Верховная Рада будет голосовать за Госбюджет: что известно.

Верховная Рада будет голосовать за Госбюджет: что известно.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детали в материале: UA - Хто отримає більше, а кому доведеться затягнути паски? Сьогодні Верховна Рада в першому читанні голосуватиме за Держбюджет на наступний рік. Д...

Нардеп-браконьер нарыбачил на 360.000 гривен штрафа

Нардеп-браконьер нарыбачил на 360.000 гривен штрафа

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Народний обранець Вадим Івченко на вихідних з'їздив на рибалочку і поділився своїми досягненнями у Фейсбук. Тепер депутатським уловом будуть займатись відповідні ...

2 1

Истребители в воздух! Инцидент над Черным морем - Крымский вечер на Радио Крым.

Истребители в воздух! Инцидент над Черным морем - Крымский вечер на Радио Крым.

О чем свидетельствует инцидент с сопровождением российскими истребителями американских бомбардировщиков над Черным морем? Могла ли эта ситуация привести к более серьезным последствиям и насколько готовы были к ней стороны? Для чего министр обороны...

«Я не представляю никакой угрозы»: зачем крымчанка в разгар войны поехала в Сирию.

«Я не представляю никакой угрозы»: зачем крымчанка в разгар войны поехала в Сирию.

Еще одну украинку и ее четверо детей вернули из Сирии в Украину. Несколько лет крымчанка с детьми жила в лагере «Родж» закрытого типа на севере Сирии. «Иман» - так представилась нам украинка, которая прожила в Сирии 8 лет. Из-за того, что она родо...

Топ-худших дорог Киева

Топ-худших дорог Киева

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #Киев #авто UA - Фурами биті, а чиновниками добиті. Київ тоне у морі інфраструктурних проблем і одна з найбільших досі, незважаючи на всі переможні реляції – дороги. В...

Сколько в Крыму осталось крымчан? Российская перепись населения - Крымское утро на Радио Крым.

Сколько в Крыму осталось крымчан? Российская перепись населения - Крымское утро на Радио Крым.

Как в Крыму проходит российская перепись населения? Как отреагировали на перепись в МИД Украины и внешнеполитических ведомствах других стран? О чем говорит реакция на эти заявления в Крыму? Были ли какие-либо политические и юридические последствия...