Викривач корупції Енергоатому про внесення до списку НАЗК: Не вчиняв жодного правопорушення.

Викривач корупції Енергоатому про внесення до списку НАЗК: Не вчиняв жодного правопорушення

— Автор ЯРОСЛАВ МАРКІН

Колишній голова Дирекції з запобігання і протидії корупції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Поліщук заявив, що вважає безпідставним внесення НАЗК його прізвища до реєстру корупціонерів.

Запис із даними Поліщука в реєстрі НАЗК з'явився у вівторок, 2 березня. «Порушення вимог ч. 4 ст. 53 і п. 1, 4 ч. 2 ст. 53-1 Закону України "Про запобігання корупції"», – йдеться в реєстрі про спосіб вчинення корупційного проступку.

Запис, що стосується Олега Поліщука в реєстрі НАЗК. Фото: corruptinfo.nazk.gov.ua

Позиція Олега Поліщука

Олег Поліщук прокоментував ситуацію на своїй сторінці у Facebook. Він заявив, що станом на 2 березня 2021 року не вчиняв ні корупційного правопорушення, ні правопорушення, пов'язаного з корупцією. Він заявив, що хоче почути від НАЗК пояснення, чому його внесли до реєстру корупціонерів, і додав, що у нього самого жодних пояснень з цього приводу не брали.

«Підставою внесення мене в реєстр є наказ 92 від 25.01.2021 «Про застосування дисциплінарного стягнення» на підставі якого мене звільнили, який є нікчемним і вже оскаржений мною до суду. Тобто мене внесли в реєстр на підставі нікчемного наказу, оспореного мною до суду і щодо якого проходить перевірка НАЗК на предмет його суперечності Закону України «Про запобігання корупції» , – написав Поліщук.

Він зазначив, що подав скаргу в НАЗК з цього приводу і за наявною у нього інформацією, а у НАЗК проводять перевірку і нібито вже мають правову позицію і бачення подальшого розвитку цього кейсу.

За словами Поліщука, його внесли до Реєстру на підставі наказу від 25.03.2021 №92 «Про застосування дисциплінарного стягнення» в зв'язку з порушенням ч.4 ст. 53 і п. 1, 4 ч.2 ст. 53-1 Закону України «Про запобігання корупції», а саме, за нібито не створення захищених каналів зв'язку і за нібито не впровадження механізмів заохочення і формування культури повідомлення про можливі факти корупції.

«Нижче я надаю документи, які повністю спростовують цю викривлену позицію щодо ніби-то порушення мною наведених норм Закону. Ще в травні 2020 я ініціював питання впровадження в Енергоатомі захищених каналів зв’язку. А вже 2 липня 2020 Котін незаконно відсторонив мене від виконання посадових обов’язків. У серпні мої фахівці підготували проект звернення на НАЗК про роз’яснення: так що ж це таке мотиваційні механізми заохочення. На листі можна побачити резолюцію Котіна, якому все зрозуміло і він відмовився підписувати звернення за роз’ясненням. Тому я не порушував і ці норми закону. А якщо вже і притягати когось за це до відповідальності, то саме Котіна, який як керівник за Статутом несе персональну відповідальність за впровадження в Компанії антикорупційного законодавства», – написав Поліщук.

Позиція Поліщука про внесення його до реєстру корупціонерів. Фото: Facebook / Олег Поліщук

Фото: Facebook / Олег Поліщук

Лист Поліщука про створення анонімних каналів зв'язку в Енергоатомі. Фото: Facebook / Олег Поліщук

Раніше Поліщук дав інтерв'ю Kosatka.Media. У першій частині інтерв'ю він розповів про те, що зараз в компанії існує «понятійний» режим управління , про судові перспективи свого звільнення і взаєминах з в.о. президента Петром Котіним.

У другій частині інтерв'ю Поліщук розповів про корупційний скандал з преміями для віце-президентів Германа Галущенко і Хартмута Якоба, про те, чому компанія продає електроенергію за невигідними цінами , і чи дійсно в Енергоатомі розікрали на закупівлі 600 млн грн.

Теги: корупція, НАЕК "Енергоатом", електроенергія

Читайте також

Головою наглядової ради Центренерго обраний заступник голови ФДМ Кудін
«ДТЕК Енерго» завершив рік з чистим збитком 19 млрд грн
Укренерго: Минулого тижня середньодобове споживання е-е в робочі дні зменшилося на 7,7%

Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Новости по теме
Российский рубль заметно ослаб на фоне наращивания войск РФ на границе с Украиной. Times.

Российский рубль заметно ослаб на фоне наращивания войск РФ на границе с Украиной. Times.

Российский рубль заметно ослаб на фоне усиления геополитической напряженности - стягивание РФ войск на границе с Украиной и перспектива новых санкций США нервируют инвесторов.

Цензор.НЕТ

Рамадан – 2021 и его особенности - Доброе утро, Крым.

Рамадан – 2021 и его особенности - Доброе утро, Крым.

13 апреля начался священный для мусульман Крыма и всего мира месяц Рамадан (Рамазан), в течение которого мусульмане соблюдают пост. Рамадан продлится до 12 мая, после чего будет отмечаться праздник разговения – Ораза-Байрам. В некоторых странах, г...

Зеленський приїхав на Донбас разом з CNN

Зеленський приїхав на Донбас разом з CNN

Останні тижні на Донбасі спостерігається активізація російських військ, тому президент України Володимир Зеленський поїхав на передову, аби підтримати захисників. З ним поїхав кореспондент CNN Метью Ченс та поставив Зеленському декілька важливих п...

2

«Эрдоган обещал нам твердую поддержку» – Джемилев о Турции и крымской платформе.

«Эрдоган обещал нам твердую поддержку» – Джемилев о Турции и крымской платформе.

Турция не признает аннексию Крыма Россией и поддерживает инициативу Украины по созданию «Крымской платформы», – об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во время визита в Стамбул президента Украины Владимира Зеленского. Лидеры также до...

1

Из-за подпалов сухостоя по всей стране вспыхивают пожары.

Из-за подпалов сухостоя по всей стране вспыхивают пожары.

UA - У Вінниці невідомі запалили очерет біля водойми: у небезпеці опинилось одразу кілька сотень людей. Вогонь мало не перекинувся на будинки, що розташовані за кілька десятків метрів, але пожежу встигли швидко загасити. Минулося без потерпілих. Д...

Как избавиться от ненужных крупногабаритных вещей?

Как избавиться от ненужных крупногабаритных вещей?

UA - Старі дивани, двері та холодильники! І не в чиїйсь квартирі, а просто у дворах. Знайомий пейзаж? Хто мусить вивозити великогабаритний непотріб? До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Старые диваны, двери и холодильники! И не в чьей...

Как правильно оформлять автостраховку?

Как правильно оформлять автостраховку?

UA - Наші герої пережили крадіжку автівки. А тепер ще і боряться зі страховою, яка не хоче виплачувати компенсацію. На що звертати увагу, коли купуєте страховку? До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Наши герои пережили кражу автомобил...