Фонд соцстраху пояснив випадки "скорочення" періоду е-лікарняних.

У Фонді соцстраху звертають увагу, що період непрацездатності працівника вказують у медвисновку та показують в е-лікарняному.

Але якщо до електронної системи охорони здоров'я надходить інший медвисновок і періоди непрацездатності перетинаються, то тривалість першого е-лікарняного може бути скорочена.

Тож 3 найчастіші причини скорочення:

1) коли новий медвисновок створений в межах одного випадку непрацездатності;

2) коли новий медвисновок не пов'язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії;

3) коли новий медвисновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.

Також е-лікарняний буде скорочено, якщо застрахованій особі встановлять групу інвалідності.

У 1-ому випадку на підставі нового медвисновку про тимчасову непрацездатність створюють продовжений е-лікарняний. Якщо періоди перетинаються, то первинний е-лікарняний переривається на даті, що передує створенню наступного е-лікарняного. Таким чином період непрацездатності з однієї причини оформлюють декількома е-лікарняними.

2-ий випадок тотожний першому, проте створюють не продовжений е-лікарняний, а формують первинний, але з іншого страхового випадку. Це відбудеться, наприклад, при отриманні травми у період лікування застуди (загальні захворювання та травми складають одну категорію).

Якщо під час перебування на лікарняному, наприклад по самоізоляції від COVID-19, працівнику відкриють е-лікарняний у зв'язку з хворобою, то такий лікарняний скоротить попередній відповідно до Правил скорочення періодів тимчасової непрацездатності у листках непрацездатності.

Треба зважати, що е-лікарняні скорочують автоматично. Правила скорочення охоплюють всі можливі випадки перетинання причин непрацездатності і визначають їх пріоритет. Вони викладені в додатку до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234.

Тому, коли період непрацездатності в новоствореному е-лікарняному повністю або частково перетинається із періодом в попередньому е-лікарняному іншої категорії, то він скоротить його, якщо має більший пріоритет відповідно до правил скорочення.

Якщо ж категорія нового е-лікарняного не скорочує категорію попереднього відповідно до правил скорочення, тоді новий е-лікарняний отримає статус "недійсний" та не буде відображений в особистих кабінетах працівника і роботодавця на вебпорталі ПФУ.

Коли строк дії такого "недійсного" е-лікарняного виявиться тривалішим, аніж період непрацездатності попереднього, то сформують новий е-лікарняний на ту кількість днів, що виходять за межі періоду непрацездатності в раніше створеному е-лікарняному.

InternetUA

https://internetua.com/

Как ложными выигрышами разводят украинцев на деньги?.

Как ложными выигрышами разводят украинцев на деньги?.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Ось такі коробки приходять довірливим українцям, що вірять в «народний шанс». Але насправді це не шанс, а черговий розвод вас на гроші. Що ж тут в середині? І як ...

«Пожалел, что не прививался»: больницы России накануне новых ограничений - Новости Би-би-си.

«Пожалел, что не прививался»: больницы России накануне новых ограничений - Новости Би-би-си.

По данным оперштаба, за сутки 25 октября в России от коронавируса умерли 1106 человек. Это новый максимум с начала пандемии. На этой неделе в России начинают действовать нерабочие дни: с 30 октября по всей стране, с 28 октября – в Москве. Ресторан...

1 17

Ползите в Кремль на брюхе просить газ и прощение: роспропаганда озвучила новый райдер Путина.

Ползите в Кремль на брюхе просить газ и прощение: роспропаганда озвучила новый райдер Путина.

Голос Путина озвучил условия поставок российского газа в Европу через территорию Украины. ================================================================= Інтернет-магазин офіційної продукції Романа Цимбалюка. Вся продукція - трансляція реальних ...

2 6

Лавров отжёг: кремлёвская публика ждёт выступления 95 КВАРТАЛА в Москве.

Лавров отжёг: кремлёвская публика ждёт выступления 95 КВАРТАЛА в Москве.

Лавров отжёг: кремлёвская публика ждёт выступления 95 КВАРТАЛА в Москве «Публика ждет»: Лавров сравнил «нормандский формат» с 95 Кварталом Россия опять наплевали на договоренности! «Если речь идет о том, чтобы попасть в телевизор вчетвером и сказа...

1 2

На ежегодный фестиваль ретротехники в центре Харькова собрались  уникальные экземпляры машин.

На ежегодный фестиваль ретротехники в центре Харькова собрались уникальные экземпляры машин.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #авто #лайт В Киеве умелец восстановил уникальный "Мустанг" — Умельцы из Харькова восстановил легендарный "Жук" — UA - Перетворити старенький автомобіль на витвір мист...

«Скифское золото». Победа Украины - Крымский вечер на радио Крым.Реалии

«Скифское золото». Победа Украины - Крымский вечер на радио Крым.Реалии

Как проходил судебный процесс о судьбе «скифского золота»? Какова тактика России и представителей подконтрольных музеев в этом деле и какой была тактика Украины? Какие аргументы выдвигали стороны? Апелляционный суд Амстердама принял решение переда...

1 32