У Фонді держмайна оцінили роботу Центренерго в січні-лютому 2021 року.

У Фонді держмайна оцінили роботу Центренерго в січні-лютому 2021 року

— Автор ЯРОСЛАВ МАРКІН

У Фонді держмайна заявили, що змінили менеджмент ПАТ «Центренерго», оскільки у них було різне бачення того, як повинна рухатися компанія. Однак там вважають, що попередній директор Олександр Корчинський зробив великий внесок в стабілізацію підприємства, завдяки чому воно добре пройшло складний для енергосистеми період в січні і лютому 2021 року.

Про це сказав заступник голови ФДМ Денис Кудін під час пресконференції «Зміна керівництва ПАТ «Центренерго»: Новий етап розвитку підприємства», повідомила Kosatka.Media.

«2019 рік підприємство завершило зі збитком у 2 млрд грн. Перше півріччя 2020 року – мінус 500 млн грн. І після такого катастрофічного початку року все одно в кінці змогли вивести підприємство на прибуток – плюс 50 млн грн » , – сказав Кудін.

Також він розповів, як у Фонді оцінюють ситуацію в Центренерго у січні та лютому 2021 року.

«Ми всі добре знаємо, що суспільство говорить про певну проблематику в енергетичній системі. В цьому році ми мали достатньо холодну зиму. І холодна погода змушує нас вдома вмикати обігрівачі. А це навантаження на енергосистему. Відповідно, коли на початку року споживання радикально збільшилося, треба було цю електроенергію десь брати » , – сказав Кудін.

Він нагадав, що в січні і лютому сонячна енергетика дала в 5 разів меншу генерацію е/е, ніж передбачалося, а вітрова – вдвічі меншу. Також була затримка із введенням в експлуатацію блоків Енергоатому.

Через це велика генерація – атомна – не дала потрібної потужності. Довелося розраховувати на теплову генерацію.

«У тепловій генерації є три великих підприємства: ДТЕК (вертикально інтегрована), Донбасенерго (вертикально інтегрована) і Центренерго. Вертикально інтегрована означає, що вони мають і власну теплову генерацію, і власний видобуток вугілля. Центренерго має тільки генерацію. І оскільки це підприємство державного сектору економіки (78% його належить державі), це було єдине підприємство з теплової генерації, яке сумлінно виконало диспетчерські команди і в умовах, коли треба було підняти навантаження і виробляти більше е/е, це зробило. Ми бачили ситуацію, коли ДТЕК цього не зробив, а Донбасенерго через достатньо вимушену ситуацію (дійсно була аварійна поломка на ТЕС) ці команди не виконував. Тому справедливо буде сказати, що Центренерго підставив плече енергосистемі і згенерував максимальний обсяг, який був потрібен, щоб пройти зимовий період і не допустити відключень електроенергії» , – пояснив Кудін.

Про виконання команд диспетчера

За словами Кудіна, після введення нового ринку електроенергії, вся теплова генерація є збитковою.

«Справа в тому, що ціна вугілля, яке потрібно спалити для виробництва 1 кВт електроенергії, дорожча, ніж ціна, яка є на ринку. Але якщо взяти ціну, яка є на газ, то ціна газу вдвічі дорожча, ніж працювати на вугіллі. Центренерго, дійсно, для виробництва додаткового обсягу е/е, на який не розраховувала і який не продавала на ринку, змушений був використовувати природний газ. Але кожна компанія, яка працює на ринку, зобов’язана дотримуватися ліцензійних умов. В ліцензії написано: якщо ти маєш 2,5 ГВт потужності на годину, і державний оператор енергосистеми каже, що треба виробляти на максимум, у тебе немає вибору. Ти зобов’язаний виробляти максимум, незважаючи на те, який об’єм ти продав. Центренерго було єдиним, хто виконав цю диспетчерську команду. Невиконання команди диспетчера теоретично має тягнути за собою позбавлення ліцензії. І я думаю, що компетентні державні органи будуть розбиратися, чому інші компанії диспетчерську команду не виконали» , – сказав Кудін.

Нагадаємо, Фонд держмайна України в понеділок, 1 березня, запустить конкурси на посади директора ПАТ «Центренерго» , а також членів наглядової ради компанії.

Теги: ДТЕК, електроенергія, ТЕС, Центренерго, генерація

Читайте також

Фонд держмайна 1 березня оголосить конкурс на посаду директора Центренерго
В Центренерго змінили керівника
Енергоатом продав ГарПоку необхідний обсяг е-е для повного покриття потреб населення

Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Новости по теме
Решение НБУ повысить учетную ставку было  поспешным и неоправданным. Минфина Уманский.

Решение НБУ повысить учетную ставку было поспешным и неоправданным. Минфина Уманский.

Решение правления Национального банка повысить учетную ставку было поспешным и неоправданным, поскольку не принесет того результата, на который рассчитывает регулятор.

Цензор.НЕТ

Решение проблемы электроснабжения ЖК  «Патриотика на озерах»  должно происходить в соответствии с законодательством. Киевские электросети.

Решение проблемы электроснабжения ЖК «Патриотика на озерах» должно происходить в соответствии с законодательством. Киевские электросети.

В ДТЭК Киевские электросети сообщили, что присоединение к электросетям проблемных застроек ЖК "Патриотика на озерах" должно происходить в рамках законодательства и действующих документов о присоединении. В частности, в компании говорят, что такими...

Цензор.НЕТ

Источник опасности для Крыма - Крым за неделю с Еленой Ремовской.

Источник опасности для Крыма - Крым за неделю с Еленой Ремовской.

Секретарь Совета безопасности России Николай Патрушев на этой неделе обвинил Украину в попытках организовать теракты и диверсии в Крыму – это заявление прозвучало на фоне обеспокоенности Украины активностью российских войск у границ с Украиной и в...

Зеленский – Макрон – Меркель. Подробности переговоров - Итоги 16.04.21

Зеленский – Макрон – Меркель. Подробности переговоров - Итоги 16.04.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:14 Отвести войска от украинской границы призвали Россию президенты Украины и Франции. 03:11 Увеличить количество своих военных на территории Украины готовы Соединённые Штаты Америки. 04:52 Россия усилила атаки на ...

2

Может ли Россия захватить Северо-Крымский канал? Отвечает эксперт.

Может ли Россия захватить Северо-Крымский канал? Отвечает эксперт.

Силовой захват Северо-Крымского канала и восстановление подачи воды по нему на полуостров для России «будет стоить так же дорого, как и опреснение», считает военно-морской эксперт обозреватель «Defense Express» Владимир Заблоцкий. Об этом он сказа...

2

Карибский кризис-2: Байден всё объяснил, Кремль начинает отползать от Украины.

Карибский кризис-2: Байден всё объяснил, Кремль начинает отползать от Украины.

"Я полностью поддерживаю суверенитет и территориальную целостность Украины. Сейчас настало время для деескалации. США и Украина достаточно конструктивно двигаются по этому пути", - отметил Байден. Байден подчеркнул, "что в интересах Соединенных Шт...

2

Жизнь принца Филиппа. Сто лет в гуще событий

Жизнь принца Филиппа. Сто лет в гуще событий

На протяжении почти ста лет принц Филипп был частью мировой истории и ее неизменным свидетелем. Принц Филипп прожил долгую жизнь и стал свидетелем уникальных событий в истории. За 99 лет он пережил две мировые войны, падение Берлинской стены и апа...

1

Реконструкция Нотр-Дама: для восстановления крыши планируют вырубить 1000 столетних дубов.

Реконструкция Нотр-Дама: для восстановления крыши планируют вырубить 1000 столетних дубов.

Прошло два года со дня пожара в соборе Парижской Богоматери. Этим летом полностью закончатся работы по укреплению собора и начнется реконструкция. Подписывайтесь на наш канал: Русская служба Би-би-си: Мы в соцсетях: Instagram: Facebook: Telegram: ...

1