InternetUA

https://internetua.com/

Тепер лише у дерев'яних: "Газпромбанк" відключають від розрахунків у доларах.

Починаючи з 27 січня, російський "Газпромбанк" припинить розрахунки в доларах через відмову американських контрагентів обслуговувати його кореспондентські рахунки. У банку стверджують, що на його роботу це ніяк не вплине, і про жодні санкції не йдеться. Проте Захід надсилає російському керівництву цілком прозорий сигнал – тиск посилюватиметься. Питання лише в тому, коли буде завдано останнього нищівного удару.

"Газпромбанк", єдиний на сьогодні великий банк Росії, який продовжує здійснювати розрахунки в іноземній валюті, з 27 січня зупинить транскордонні перекази у доларах США. Про це повідомляє прес-служба банку.

Фінустанова пояснює таку зміну у своїй діяльності тим, що два американські банки - JPMorgan Chase Bank і Bank of New York Mellon - вирішили більше не обслуговувати його кореспондентські рахунки.

У "Газпромбанку" запевняють, що припинення доларових переказів ніяк не вплине загалом на його роботу. Також наголошується, що залишаються доступними перекази в інших валютах.

Крім того, у банку стверджують, що не йдеться про санкції проти нього.

Ще не санкції

Нагадаємо, фактично всі великі російські банки, зокрема "Сбербанк" та ВТБ, відключені від міжнародної системи платежів SWIFT. І в цій ситуації "Газпромбанк", по суті, став у Росії єдиним каналом щодо міжнародних платежів.

Можна сказати, що "Газпромбанк" багато в чому навіть замінив Центробанк РФ, закордонні активи якого заморожені внаслідок запровадження проти нього західних санкцій. І саме через "Газпромбанк" здійснюються наразі розрахунки за російські товари – газ, нафту та іншу сировину.

При цьому "Газпромбанк" задіяний у фінансуванні війни РФ проти України, тому наша країна неодноразово закликала союзників ввести санкції проти нього, включаючи відключення від SWIFT.

Однак чи можна говорити про те, що Захід нарешті прислухався до наших закликів і ввів проти "Газпромбанку" санкції?

Поки що, мабуть, про повноцінний санкційний режим не йдеться. Але тиск на все ще непідсанкційну фінустанову наростає.

"Банку потрібно буде шукати в РФ партнера щодо розрахунків, у якого ще не закриті коррахунки в американських банках, - сказав у коментарі "Апострофу" економіст, колишній член ради Національного банку України (НБУ) Віталій Шапран. - А отже, розрахунки для нього стануть дорожчими і клопітнішими".

При цьому, додамо від себе, таких банків у Росії практично не залишилося, а серед системоутворюючих їх зовсім немає.

Але для "Газпромбанку" поки що зберігається можливість вести розрахунки в іноземній валюті, окрім американських доларів, - наприклад, у євро.

"Виходить, що банк все ще не в списку найжорсткіших санкцій і він, крім того, намагається знайти для себе юридичні лазівки для продовження роботи", - розповів виданню аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак.

В очікуванні повномасштабного удару

Але ілюзій у росіян не повинно залишатись.

"Я думаю, що президенту РФ подали ясний сигнал, що західні партнери не гратимуть за його правилами навіть у дрібницях", - каже Віталій Шапран.

Таким чином, санкційна політика щодо РФ й надалі посилюватиметься.

За словами Шапрана, було б доцільно звести всі розрахунки Заходу з країною-агресором до одного-двох російських банків зі 100%-м іноземним капіталом: "І обмежити їхній функціонал, наприклад, поверненням боргів та імпортом продовольства, - санкційна політика йде саме в цьому напрямку".

А там, бач, недалеко і до повної ізоляції російської банківської системи.

Максим Орищак вважає, що рано чи пізно всі російські банки будуть відключені від SWIFT, і станеться це тоді, коли Захід, передусім Європа, не матиме інтересу до співпраці з Росією.

"По суті, мають закінчити дію всі довгострокові контракти, які були укладені до війни, і тоді російська економіка отримає повномасштабний удар, який Захід почав завдавати санкційним тиском ще з конфлікту 2014-2015 років, - пояснює експерт. - Всі санкції проти Росії - це не миттєва вигода, а довгостроковий план розриву всіх політичних, економічних та ділових відносин, які були раніше. Усім дають час перебудуватися до життя в нових реаліях - без цієї країни як ринку збуту та експортера корисних копалин".

Оптимізувати рутинні процеси допоможе використання плагінів. Ну а ми допоможемо в їх пошуку.
Останні новини
ВСУ сходили в атаку, орки готовят новый очаг: Жданов оценил фронты.

ВСУ сходили в атаку, орки готовят новый очаг: Жданов оценил фронты.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #фронт #всу UA - Ворог вирішив спробувати свої сили на Авдіївці. У цей же час ЗСУ провели розвідку боєм на Запорізькому напрямі. А під Бахмутом росіяни виходят...

Главные новости 20 марта от Жданова. Си Цзиньпин в Москве и итальянский подгон

Главные новости 20 марта от Жданова. Си Цзиньпин в Москве и итальянский подгон

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #итоги #аналитика UA - Італія порадувала новинами щодо допомоги Україні. Лідер Китаю прибув до Москви. А на фронті ворог готує нову гарячу точку. Про головні н...

1

«Мы - преемники России». Подоляк объяснил визит товарища Си в Москву

«Мы - преемники России». Подоляк объяснил визит товарища Си в Москву

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #подоляк #рф #китай UA - Візит Сі Цзіньпіна до Москви означає, що Китай намагається перетягнути на себе ковдру. Пекін хоче потрапити за стіл переговорів та "п...

Китай поможет РФ в войне? Опасения есть - Шейтельман.

Китай поможет РФ в войне? Опасения есть - Шейтельман.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #шейтельман #россия #китай UA - Є серйозні побоювання, що Китай допоможе Росії у війні проти України. Зокрема, йдеться про постачання зброї. Це було б вигідно Китаю. П...

Хромой двойник Путина и секреты от разведки: Жданов назвал важнейшее за день.

Хромой двойник Путина и секреты от разведки: Жданов назвал важнейшее за день.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #аналитика #путин #россия #китай UA - Візит Путіна до Маріуполя був постановою. У цей час розвідка стверджує, що цареві вже шукають заміну. А до Москви прибув ...

1 32

Почему Украине можно давать вооружение, а России нет? Ответ Подоляка.

Почему Украине можно давать вооружение, а России нет? Ответ Подоляка.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #подоляк #китай UA - Відповідно до права, Україні можна допомагати озброєнням. При цьому робити це для Росії не можна. А чому, відповів радник голови Офісу пр...