InternetUA

https://internetua.com/

День пам'яті жертв голодомору в Україні: як росія знищує український народ.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років.

У минулому столітті українці пережили 3 голоди: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Нині на законодавчому та юридичному рівні геноцидом називається лише Голодомор 1932-1933 років. Події 1921-1923 та 1946-1947 років визначають як масові голоди, проте їхній геноцидний характер ще не доведений.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено законом України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", ухваленим Верховною Радою 28 листопада 2006 року. Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. І. Сталіна, В. Молотова, Л. Кагановича, П. Постішева, С. Косіора, В. Чубаря, М. Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу, скоєний керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій щодо незгодних з тоталітарною системою створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.

У незалежній Україні аналізувати кількість втрат у результаті Голодомору розпочали з 1990-х років, проте офіційна оцінка з'явилася лише у 2009 році з ініціативи тодішнього президента Віктора Ющенка.

За зверненням Служби безпеки України, яка розслідувала справу з геноциду в Україні у 1932–1933 роках, дослідники з Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птахи НАН України здійснили експертизу. Вони встановили, що внаслідок голоду в 30-х роках загинули 3,941 млн українців різного віку, а також 1,1 млн — втрати ненароджених.

Після більш детальних розрахунків у 2015 році дослідники дійшли висновку, що втрати ненароджених становили 600 тисяч осіб. Саме оцінку в 3,9 млн використав Апеляційний суд міста Києва, який у 2010 році визнав Голодомор геноцидом та назвав осіб, які вчинили цей злочин.

У жовтні 2019 року Музей Голодомору ініціював нове розслідування щодо геноциду українців у 1932–1933 роках. СБУ призначила нову експертизу, згідно з якою визначили, що жертвами Голодомору стали 10,5 млн українців. З них 9,1 млн – на території УРСР та 1,4 млн – у місцях компактного проживання українців у межах СРСР.

Немає однозначної відповіді, яка цифра вірна, а яка ні. Ця значна різниця викликана різними підходами до підрахунків.

путін повторює злочини Сталіна

Через десятиліття 2022 року українці знову зіткнулися з агресією, спрямованою на знищення України та української нації. Російський диктатор путін застосовує в Україні план Сталіна, який є злочином проти людства. Зараз молоді люди, які пам'ятають жахливі історії своїх бабусь та дідусів про голодомор, переживають жахи війни.

Країна-терорист росія застосовує ракети з метою знищення мирного населення України. Люди втрачають не лише свої будинки, а й життя. Внаслідок російської агресії українці помирають не лише від ракет, а й від тортур, голоду та зневоднення.

На початку квітня Україну вразила історія про дітей з Бучі, які принесли на могилу своєї мами консерви. Жінка померла з голоду, її поховали прямо у дворі житлового будинку. Марина Наумець працювала нянею у приватному дитячому центрі. На момент загибелі їй було 34 роки. Сиротами залишилися троє дітей – 13-річна Софія, 10-річний Володимир та 6-річний Владислав.

На початку березня 2022 року Володимир Зеленський розповів, що в Маріуполі вперше за десятки років померла дитина від зневоднення. Російські війська навмисне оточили та заблокували Маріуполь, щоб виснажити населення.

Традиційно цього дня організовують загальнонаціональну хвилину мовчання, якою вшановують пам'ять усіх померлих. У храмах України проводяться поминальні богослужіння. У траурну дату організовуються інформаційні заходи та проєкт про голодомори.

У День пам'яті жертв голодоморів проводиться акція "Запали свічку пам'яті". Кожен українець може запалити свічку на вікні після хвилини пам'яті. Свічки також запалюють біля пам'ятників жертвам Голодомору, у храмах та у "Меморіалі жертв Голодомору" у Києві.

Слово «типографія» походить від давньогрецьких слів τύπος — тобто «відтиск» — та γράφω — «пишу, малюю».
Останні новини
Моравецкий снова призвал передать Украине предложенные Германией ЗРК Patriot.

Моравецкий снова призвал передать Украине предложенные Германией ЗРК Patriot.

"Никто не хочет покупать технику только для того, чтобы она стояла". Хотя оружие будет непосредственно служить для защиты украинского неба, но поскольку вероятно это будет в западной части страны, то таким образом, оно также будет служить защите п...

Зеркало Недели

Одесский припортовый завод присоединился к «зерновой сделке».

Одесский припортовый завод перепрофилировал производственные мощности и присоединился к отгрузке зерновых на экспорт в рамках подписанного Украиной международного соглашения «О зерновом коридоре».

Finance.UA

Россия готовит сразу две пакости. Жданов дал сводку с фронтов за 28.11

Россия готовит сразу две пакости. Жданов дал сводку с фронтов за 28.11

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #россия #украина #фронт UA - Як змінилася ситуація на фронті, коли слід чекати на нову ракетну атаку РФ і з чим вона її може поєднати - розповів у своєму огляд...

2 9

Игрушки ВСУ напугали трусливых орков под Донецком

Игрушки ВСУ напугали трусливых орков под Донецком

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #всу UA - 8 років росіяни знущалися з мешканців Донбасу, але зараз українські сили змусили ворога замислитися. Про те, як десантники поклали край російським п...

РФ спалила новые планы, Boeing готовит снаряды, у ВСУ проблемы с артой.

РФ спалила новые планы, Boeing готовит снаряды, у ВСУ проблемы с артой.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #россия #украина #фронт UA - Військовий експерт @Олег Жданов проаналізував головні новини за 28 листопада: що насправді задумала Росія, атакуючи Україну ракета...

Орков заткнули под Угледаром. Арестович описал обстановку на фронте 28 ноября

Орков заткнули под Угледаром. Арестович описал обстановку на фронте 28 ноября

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #арестович #фейгин #украина #фронт #россия UA - Радник ОПУ Олексій Арестович в ефірі з Марком Фейгіним @ФЕЙГИН LIVE розповів, що сталося на фронті за добу. За його сло...

Хрюша и Степаша поедут в Украину, Лавров выгонит Захарову.

Хрюша и Степаша поедут в Украину, Лавров выгонит Захарову.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #цимбалюк #лавров #вовк #рф UA - Журналіст Роман Цимбалюк проаналізував останні заяви глави російського МЗС Лаврова і пройшовся Ангелиною Вовк - актрисі та фанатці "ру...

День прошел необычно. Главное от Жданова за 28 ноября

День прошел необычно. Главное от Жданова за 28 ноября

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #жданов #россия #украина #фронт UA - Військовий експерт @Олег Жданов розповів про ситуацію на лінії фронту, озвучив військово-політичні новини та відповів на низку пит...

2 26