Кібератака у США: хакери DarkSide втратили доступ до своїх же серверів.

В угрупованні російських хакерів DarksSide, причетному до кібератаки на американський трубопровід Colonial Pipeline, визнали, що втратили доступ до частини серверів, що використовувалися для блогу та платежів. Про це у п'ятницю, 14 травня, повідомили у компанії Recorded Future, що займається кібербезпекою.

"DarksSide втратила контроль над деякими зі своїх серверів після атаки на Colonial Pipeline з метою вимагання грошей", - зазначається у повідомленні компанії у Twitter.

Втрата доступу до платежів хакерів

Згідно з повідомленням Recorded Future, її аналітик з дослідження загроз Дмитро Смілянець заявив, що виявив російськомовний коментар на одному з сайтів, присвяченому кібершантажу, де представник DarksSide визнав втрату доступу до певних серверів. У компанії додають, що, за словами представника хакерів, з серверів також зникли платежі у криптовалюті, отримані як викуп від жертв шантажистів.

"Декілька годин дому ми втратили доступ до публічної частини нашої інфраструктури, а саме до блогу, платежів, DOS-серверів", - цитують у Recorded Future повідомлення користувача під ніком Darksupp.

Інформаційна агенція AFP повідомляє, що спроби відкрити сторінку DarksSide у даркнеті наразі є безуспішними.

Можлива причетність кіберспеціалістів США

Також в AFP зазначають, що до втрати хакерами контролю над власними серверами могли привести зусилля військового Кіберкомандування США. На опосередковане підтвердження цьому припущенню деякі спеціалісти наводять те, що в обліковому записі 780 військово-розвідувальної бригади Пентагону у Twitter ретвітнули пост Recorded Future майже одразу після його появи.

Під час слухань у Конгресі США щодо того, чи будуть американські військові вдаватися до дій щодо DarksSide, керівник Кіберкомандування США, генерал Пол Накасоне заявив, що не обговорюватиме операцій свого підрозділу.

Байден обвинуватив у атаці хакерів з Росії

Раніше президент США Джо Байден заявив, що хакери, які здійснили атаку на Colonial Pipeline, імовірно, живуть у Росії. "У нас є вагомі підстави вважати, що злочинці, які вчинили напад, проживають у Росії. Це сталося саме звідти", - зазначив американський президент.

Спецслужби США підозрюють угруповання DarkSide у кібератаці на трубопровід Colonial Pipeline 8 травня, через яку відразу в декількох штатах на східному узбережжі виникли відчутні перебої з пальним. Хакери використали шкідливі програми, які зашифрували дані в комп'ютерах, і зажадали викуп за розшифровку.

Представники Colonial Pipeline так і не повідомили, яку суму від них вимагали й чи були виплачені гроші. Однак агентство Bloomberg повідомило, що оператор нафтопроводу заплатив хакерам близько п'яти мільйонів доларів за ключ, який повинен був допомогти усунути наслідки нападу.

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
США не угрожали России военным ответом на кибератаки.

США не угрожали России военным ответом на кибератаки.

На встрече президента США Джо Байдена и президента России Владимира Путина американская сторона не угрожала военным ответом на кибератаки. Но назвала перечень критической инфраструктуры, которая не должна стать объектом таких атак.

InternetUA

Microsoft признала проблему размытого текста в Windows 10.

Microsoft признала проблему размытого текста в Windows 10.

Ранее в этом году Microsoft представила виджет «Новости и интересы» (News and Interests), который позволяет пользователям Windows 10 получать доступ к погоде, новостям, обновлениям трафика и многому другому прямо с панели задач.

InternetUA

Doom запустили на умной лампочке из Ikea

Doom запустили на умной лампочке из Ikea

С момента появления игры Doom в 1993 году энтузиасты пытаются запустить классический шутер буквально на любой электронике, имеющей хотя бы какую-то логическую микросхему.

InternetUA

Саммит Байден – Путин. Главное

Саммит Байден – Путин. Главное

Саммит президентов США и России длился 2 часа и 38 минут вместо анонсированных 5 часов. О всех подробностях встречи Джо Байдена и Владимира Путина расскажет наша корреспондентка Анна Нитченко из Женевы. _______________________________ Подпишись на...

Байден и Путин. Первая встреча президентов - Крымский вечер

Байден и Путин. Первая встреча президентов - Крымский вечер

Что известно о встрече в Женеве Джо Байдена и Владимира Путина? Говорили ли они об Украине и, в частности, о Крыме? И как эта встреча может повлиять на ситуацию с безопасностью в Украине и регионе? 16 июня в Женеве Джо Байден впервые в качестве пр...

2

Встреча президентов США и России. Анализ

Встреча президентов США и России. Анализ

Переговоры Байдена и Путина – политическое событие года. Что значит для президентов двух ядерных держав эта встреча и какие чрезвычайные меры безопасности предприняла Женева – смотрите в нашем материале. _______________________________ Подпишись н...

Байден і Путін. Головне з пресконференції в Женеві

Байден і Путін. Головне з пресконференції в Женеві

У середу, 16 червня, увага всього світу була прикута до швейцарської Женеви: тут проходила зустріч Джо Байдена і Володимира Путіна, президентів США та Росії. Після зустрічі кожен із світових лідерів відповідав на питання журналістів, зокрема про У...

Встреча Байден – Путин. Вопрос Украины - Итоги 16.06.21

Встреча Байден – Путин. Вопрос Украины - Итоги 16.06.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:23 Встреча президентов США и России состоялась в Женеве. 08:39 Противодействовать, сдерживать, взаимодействовать – Евросоюз разработал новую стратегию отношений с Россией. 09:35 В МИД Украины прокомментировали соо...

Эвакуация крымчан из Сирии - Крымское утро

Эвакуация крымчан из Сирии - Крымское утро

Как проходила эвакуация крымчанки Амины и ее детей из лагеря «Родж» в Сирии, которая произошла 15 июня? Сколько граждан Украины все еще остаются в Сирии? Насколько сложно вернуть их в Украину? Как проходит восстановление документов, проверка и их ...