Дзвінок “з поліції”: в Україні набирає обертів нова шахрайська схема.

Незважаючи на те, що про шахраїв постійно пишуть і говорять в ЗМІ, українці досі вірять аферистам. У 2020 році ошуканих по телефону людей було на 60% більше, ніж в 2019 року, а сума викрадених таким чином грошей за минулий рік збільшилася на 70%. Зараз шахраї рідко представляються співробітниками служби безпеки банку і все частіше видають себе за працівників правоохоронних органів.

Що можна почути

У новому вигляді шахрайства аферист дзвонить вам і представляється співробітником поліції, називає своє ім’я та прізвище, може навіть продиктувати номер посвідчення. Далі він каже, що розслідує справу про витік банківських даних, або повідомляє про затримання шахрая, який намагався перевести гроші з вашого рахунку.

Вам пояснюють, що вся інформація на період слідчих робіт засекречена і не підлягає розголосу навіть найближчим родичам.

В ході розмови аферист розповідає про правила поведінки в таких ситуаціях і намагається дізнатися дані банківських рахунків.

У чому мета афери

Коли псевдополіцейський розуміє, що заволодів довірою співрозмовника, для більшої переконливості він може перевести розмову на підставного співробітника банку.

Останній може попросити продиктувати код з смс або встановити мобільний додаток, який дозволить віддалено підключитися до вашого телефону і перевести гроші на спеціальний «захищений» рахунок.

Вкрадена шахраями інформація може використовуватися для отримання кредиту або поповнення бази даних, яка згодом продається іншим аферистам за великі гроші. Як тільки жертва обману добровільно перерахує гроші на рахунок шахраїв, вони тут же завершують телефонну розмову.

Як не втратити свої гроші

Пам’ятайте, що поліція зобов’язана оформити протокол бесіди, а це неможливо зробити по телефону. З міркувань безпеки співробітники правоохоронних органів ніколи не телефонують для уточнення інформації. Єдина причина, по якій поліцейський може з вами зв’язатися по телефону, – домовитися про зустріч.

Важливо знати наступне: банк і поліція не знаходяться на одній телефонній лінії, в ході розмови неможливо переключитися на співробітника іншої організації.

Встановлення мобільного додатку, який надає можливість віддаленого доступу до вашого пристрою, дає шахраям шанс отримати дані банківських рахунків та іншу конфіденційну інформацію.
Дотримуйтесь головного принципу ведення телефонних розмов: платіжні дані не розголошуються.

Якщо виникли сумніви або співрозмовник не вселяє довіри, закінчуйте розмову, самостійно зв’язуйтеся з поліцією або телефонуйте за номером гарячої лінії банківської служби, зазначеної на карті. Це допоможе зберегти ваші гроші та нерви.

InternetUA

https://internetua.com/

Как ФОПу получить карантинную финансовую помощь?

Как ФОПу получить карантинную финансовую помощь?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Близько 72 тисяч ФОПів і найманих працівників вже подали заяви на 8 тисяч гривень разової допомоги від держави. Від глядачів Сніданок отримав багато запитань щодо...

1

Путь на родину. Путин возвращает солдат из Крыма? - Крымский вечер

Путь на родину. Путин возвращает солдат из Крыма? - Крымский вечер

С 23 апреля Россия начнет отвод войск Южного и Западного военных округов, которые проводили учения в аннексированном Крыму и вблизи границ Украины, в пункты постоянной дислокации. Об этом заявил министр обороны России Сергей Шойгу, побывавший на п...

Дело о «скифском золоте». Слушания возобновились - Доброе утро, Крым

Дело о «скифском золоте». Слушания возобновились - Доброе утро, Крым

22 апреля в суде Амстердама состоялись слушания по существу по делу о принадлежности коллекции «скифского золота». Судебное рассмотрение возобновилось после принятого ранее решения об отводе судьи. Коллекция, собранная из фондов музеев Киева и Кры...

Крым: новые санкции США и новые правила на админгранице - Крым.

Крым: новые санкции США и новые правила на админгранице - Крым.

Российские власти полуострова ужесточили правила пересечения административной границы Крыма с Херсонской областью. Российский глава Крыма Сергей Аксенов внес в указ​ «о режиме повышенной готовности» требование при въезде на полуостров заполнять ан...

Митинг в поддержку Навального: Украина у них не болит.

Митинг в поддержку Навального: Украина у них не болит.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Куда пропало антивоенное движение в России? По всей России прошли акции в поддержку Алексея Навального. Самым многочисленным стал московский митинг. Полиция оценила чи...

Что выгоднее: купить паску или спечь её самому?

Что выгоднее: купить паску или спечь её самому?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - За даними державної служби статистики, яйця порівняно з минулим роком стали дорожчими на 109 відсотків, а цукор - на 67! Ціни дуже підскочили. І от питання, яке о...