Учасники ринку газу заборгували ОГТСУ 1,6 млрд гривень.

Учасники ринку газу заборгували ОГТСУ 1,6 млрд гривень

— Автор ЯРОСЛАВА ДЕНЬКОВИЧ

«Оператор ГТС України» (ОГТСУ) повідомляє, що учасники ринку природного газу заборгували компанії 1,6 млрд грн за газ, відібраний з ГТС.

Повідомляється, що у 2020 році було відібрано з системи магістральних газопроводів 2,4 млрд куб. м газу на суму 10,4 млрд грн, але сплачено було лише 80% (загальна сума заборгованості – 1,6 млрд грн). Основними боржниками є оператори газорозподільних мереж (міськ-, облгази). За підсумками 2020 року їхня сукупна заборгованість становить 1,4 млрд грн.

На ринку України діють 43 оператори газорозподільних мереж, із них лише третина своєчасно розраховується за надану послугу.

«Лідерами» серед боржників є Донецькоблгаз – 426 млн грн (+232 млн грн за грудень), Луганськгаз – 277 млн (+6 млн грн), Тернопільміськгаз – 276 млн грн (+51 млн грн), Київоблгаз – 59 млн грн (у грудні не додав боргу) і Уманьгаз – 43 млн грн (+8 млн грн за грудень).

«Особливе занепокоєння викликає ПрАТ «Тернопільміськгаз», який демонструє байдужість до наслідків через несплату боргів, а відтак і до власних споживачів. Попри те, що кошти на виробничо-технологічні витрати закладені в тариф «Тернопільміськгазу», цей оператор ГРМ системно відбирає газ з мережі магістральних газопроводів та не сплачує за нього. Сума боргу через несанкціонований відбір з ГТС за 2020 рік складає 276 млн грн, причому лише за грудень минулого року борг збільшився на 51 млн грн», – йдеться у повідомленні.

ОГТСУ повторно звернувся до НКРЕКП з вимогою провести позапланову перевірку підприємства щодо порушення ліцензійних умов і нецільового використання тарифного доходу, що є достатніми підставами для позбавлення ліцензій на розподіл газу.

«Що ОГТСУ може зробити в ситуації, коли боржник-оператор ГРМ, такий, як «Тернопільміськгаз», ігнорує рішення суду та рішення НКРЕКП? І куди зникають кошти, які відповідно до тарифу сплачує населення? Щоб нарешті закрити ці питання, необхідно ухвалити законопроект №3800, яким запроваджуються для облгазів рахунки зі спеціальним статусом. Такий механізм дозволить гарантувати, що тарифні кошти, які сплачує облгазу населення, будуть витрачатися за цільовим призначенням – для виконання ремонтів мереж, для закупівлі газу на ВТВ та інших витрат. Оператор ГТС не повинен бути донором для облгазів, а має інвестувати кошти в підтримку та розвиток ГТС», – зауважив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Нагадаємо, Президент України підписав закон, яким вносяться зміни в закон про державні закупівлі, що дозволяють купувати «Оператору ГТС України» природний газ на біржі.

Теги: газ, НКРЕКП, облгаз, Макогон, ОГТСУ, інфраструктура, природний газ, небаланси газу, населення

Читайте також

Вітренко повідомив, що Міненерго пропонувало інше рішення щодо ціни на газ
Європарламент прийняв резолюцію про санкції проти РФ
Своя ціна на газ: чому її немає в Україні

Kosatka.Media

https://kosatka.media/

Новости по теме
МВФ ожидает предложений от Украины по ряду вопросов для продолжения переговоров.

МВФ ожидает предложений от Украины по ряду вопросов для продолжения переговоров.

Международный валютный фонд назвал продуктивными дискуссии с Украиной, но констатирует наличие ряда нерешенных вопросов и ожидает предложений от украинской стороны для продолжения переговоров.

Цензор.НЕТ

Вакцинация от COVID-19: ситуация в регионах

Вакцинация от COVID-19: ситуация в регионах

Вакцинация в Украине – день второй. За минувшие сутки первую дозу индийского препарата CoviShield, произведеённого по британской лицензии, получили 159 медработников, лечащих пациентов с COVID-19 из 8 регионов страны. Рекордсмен – Черкасская облас...

2020 год стал прорывным для реформы децентрализации, – Минрегион.

2020 год стал прорывным для реформы децентрализации, – Минрегион.

Площадка для диалога и представления интересов всех жителей страны. В Украине создали Конгресс местных и региональных властей при президенте. Решение Владимир Зеленский озвучил на заседании Совета развития общин и территорий, которое прошло в рамк...

Новости 22:00 за 25 февраля 2021 года

Новости 22:00 за 25 февраля 2021 года

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:22 Вакцинацию от COVID-19 начали в зоне проведения Операции Объединенных сил. 00:46 Во всех регионах Украины стартовала кампания по вакцинации от коронавируса. 05:16 Больше 8 тысяч новых случаев COVID-19 выявили з...

Резников объяснил, почему слова “коллаборант” не будет в законодательстве.

Резников объяснил, почему слова “коллаборант” не будет в законодательстве.

Понятие "коллаборант" не следует прописывать в законодательстве. Так считает Вице-премьер-министр, Министр по вопросам реинтеграции временно оккупированных территорий Украины Алексей Резников. Так как недопустимо считать пособниками незаконных воо...

Дело против руководителей оккупационной администрации Крыма уже в Международном суде , — Поночовный.

Дело против руководителей оккупационной администрации Крыма уже в Международном суде , — Поночовный.

Дело о нарушении законов и обычаев войны руководителями оккупационной администрации Крыма – уже в Международном суде в Гааге. Об этом в эксклюзивном интервью телеканалу "Дом" сообщил руководитель прокуратуры Автономной республики Крым и города Сев...

Трагедия МН17: что происходит в Гааге

Трагедия МН17: что происходит в Гааге

Судебный процесс по делу об авиакатастрофе пассажирского Боинга, который был сбит в небе над временно оккупированным Донбассом, продолжился в феврале в Нидерландах. К чему пришло следствие на сегодня, и какие перспективы, что виновные в гибели поч...