InternetUA

https://internetua.com/

Марсохід "Чжужун" успішно передав дані зонду Mars Express під час комунікаційного тесту.

Китайський марсохід “Чжужун” успішно передав дані зонду Європейського космічного агентства (ESA) Mars Express, що перебуває на орбіті Червоної планети, для подальшого відправлення на Землю в рамках комунікаційного тесту, повідомило управління місячної програми Китаю в середу.

“У листопаді 2021 року фахівці місії “Тяньвень-1” та місії ESA Mars Express успішно провели випробування з передання даних від марсоходу “Чжужун” до зонда Mars Express, тест визнано цілком успішним”, – йдеться у повідомленні управління.

У повідомленні наголошується, що китайський марсохід не може безпосередньо контактувати із зондом і отримувати сигнали, які європейський зонд посилає роверу для початку комунікації через несумісність комунікаційних систем. Щоб вирішити цю проблему, була використана радіосистема перехоплення сигналу Melacom, яка визначає та записує сигнали, надіслані марсоходом “без адресата”.

Перехопивши сигнал, радіосистема записала дані, які потім відправила до Центру управління космічними польотами в Дармштадті, який у свою чергу передав їх до центру управління польотами в Пекіні для перевірки точності їх передання.

За інформацією фахівців, дистанція, на якій передавалися дані, становила близько 4000 км, а час, виділений на передачу, 10 хвилин.

У жовтні команда Mars Express визначила вікна прольоту зонда над китайським ровером – 7-го, 16-го, 18-го, 20-го та 22-го листопада, під час яких мали бути проведені тести. Кожна з них становила 10 хвилин. У ході цих тестів обсяг переданих даних підвищувався від тесту до тесту – починаючи з 8 кбайт/сек. і закінчуючи 128 кбайт/сек.

Марсохід “Чжужун” був доставлений на поверхню Марса за допомогою космічного апарату “Тяньвень-1”, який сів на поверхню планети 15 травня, а вже 22 травня “Чжужун” успішно з’їхав трапом з посадкової платформи.

У рамках досліджень апарат має фотографувати поверхню планети і збирати дані про геологію, топографію, метеорологічні явища, ділянки водяного льоду та ознаки життя на планеті.

Новости по теме
Эксперт рассказал, как продлить жизнь аккумулятора телефона.

Эксперт рассказал, как продлить жизнь аккумулятора телефона.

Чтобы продлить жизнь аккумулятора смартфона, необходимо не допускать его перегрева и не пользоваться «неродным» зарядным устройством. Такие советы дал эксперт по кибербезопасности Сергей Вакулин.

InternetUA

Энтони Блинкен и Крым - Крымский вечер на радио Крым.

Энтони Блинкен и Крым - Крымский вечер на радио Крым.

Что изменилось после серии переговоров между Россией и США? Готовы ли страны Запада к введению новых санкций в отношении России? Какие заявления и действия последуют из Кремля в ближайшие дни? Как крымский вопрос может быть актуализирован на фоне ...

Александр Невзоров: «Имперские штучки смертоносны для России» #shorts.

Александр Невзоров: «Имперские штучки смертоносны для России» #shorts.

Александр Невзоров: «Имперские штучки смертоносны для России» #shorts :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Крым Реалии – крымский проект украинской службы Радио Свобода (Радіо...

1

Як стріляє NLAW: на Львівщині військові пройшли підготовку з практичних пусків.

Як стріляє NLAW: на Львівщині військові пройшли підготовку з практичних пусків.

28 січня у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області, відбувся завершальний етап підготовки першої групи військовослужбовців ЗС України до застосуван...

Искуственный Интеллект: не боишься, человек? - Документальный фильм Би-би-си.

Искуственный Интеллект: не боишься, человек? - Документальный фильм Би-би-си.

Топ-менеджеры компаний-техногигантов из Кремниевой долины обеспокоены. Какое будущее мы создаем? Искусственный интеллект на наших глазах меняет мир вокруг нас. Президент Microsoft Брэд Смит верит, что Оруэлловский «1984» может наступить уже в 2024...

Пожизненный срок Аксенова - Крым за неделю на радио Крым.

Пожизненный срок Аксенова - Крым за неделю на радио Крым.

Индексы Московской биржи РТС потеряли весь рост в 2021 году и продолжают свое падение. Курс рубля оказался под серьезным давлением из-за геополитики - сообщает российское издание РБК. Подконтрольный России крымский парламент занимается подготовкой...

1

Резніков розповів, як зросла кількість військ і техніки Росії  на кордоні з Україною.

Резніков розповів, як зросла кількість військ і техніки Росії на кордоні з Україною.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на кордоні з Україною Росія розмістила близько 112 тисяч військових, а разом із морською та авіаційною компонентою – близько 130 тисяч, що на 20 тисяч більше, ніж було у грудні. Про це міністр заявив з т...