InternetUA

https://internetua.com/

Експерти назвали 10 способів прискорити Windows 10, які реально працюють.

Windows 10 повільно працює? Підкажемо що робити, щоб ОС не гальмувала навіть на старому ПК. Розглянемо десять найефективніших методів, які регулярно застосовуємо самі. Що цікаво, вони один одного не виключають, а тільки доповнюють.

Тому ОС у нас працює швидко, а ігри і програми не підвисають.

Вимкніть автоматичний запуск софту

Навряд чи вам треба, щоб велика кількість додатків стартувала разом з ОС. Зайдіть в автозавантаження і відключіть автозапуск тих програм, які не використовуються постійно.

Забороніть програмам працювати у фоновому режимі

Ряд програм працює в фоні. Якщо опція не потрібна вимкніть параметр «Дозволити програмам працювати у фоновому режимі». Або забороніть працювати в бекграунді тільки певним програмам. Перейдіть до налаштувань конфіденційності та по черзі вимкніть опцію для кожної програми.

Видаліть зайвий софт

Якщо комп новий, на ньому можуть бути встановлені програми. Спочатку ознайомтеся – раптом знадобляться. Якщо ні – видаляйте. Так само зробіть з додатками, які ви спробували, але не використовуєте.

Не ставте старі програми

Давно розроблений софт може гальмувати комп’ютер. Навіть той, який був відмінним в минулому. По можливості качайте програми лише з Microsoft Store. Причому виключно свіжі версії. Зазвичай вони краще оптимізовані.

Замініть жорсткий диск твердотілим

Якщо файли цінні, то виходу немає – тільки міняти диск на більш ємний. Якщо комп’ютер дозволяє, то на SSD NVMe PCIe. Протестували 2-терабайтний SSD Kingston NV1. У 35 разів швидше звичайного HDD. Ціна на рівні моделей з інтерфейсом SATA. Легко поміститься в ноутбуці або моноблоці.

Тут вирішили одразу два завдання. Windows 10 вантажиться всього 30 секунд, а софт «літає». Навіть той, що раніше помітно гальмував. І місця вистачає з запасом навіть для ігор і фільмів.

Метод не безкоштовний, але найефективніший. Застосовуємо, коли наш накопичувач впирається в «стелю» продуктивності та обсягу.

Проведіть дефрагментацію HDD

Дефрагментації потребують лише жорсткі диски. Твердотілим не допоможе, тільки зашкодить. Відкрийте опцію оптимізації дисків в підрозділі «Пам’ять» розділу «Система» налаштувань Windows.

Після завершення файли розташуються так, щоб часу на їх пошук витрачалося менше.

Перевірте ПК на віруси і шкідливий софт

Використовуйте вбудований функціонал Windows або сторонні антивіруси з хорошою багаторічною репутацією. Знайдені шкідливі програми потрібно видалити.

Оновіть ОС і поставте нові драйвери

Встановіть найсвіжіші драйвери і регулярно оновлюйте Windows. У більшості випадків продуктивність ПК з останніми оновленнями буде вище.

Переінсталюйте Windows

Помилки і збої в операційній системі постійно розжарюються. Якщо ОС встановлена ​​давно, комп все помітніше пригальмовує. Особливо якщо система знаходиться на жорсткому диску. Періодично перевстановлювати Windows 10.

Очистіть диск від зайвих файлів

Регулярно очищайте тимчасові файли. Якщо багато качаєте з інтернету, періодично переглядайте папку «Завантаження». Там можуть накопичитися десятки і навіть сотні гігабайт непотрібних програм, картинок і відео.

Видаліть з диска непотрібні файли. Продуктивність накопичувача може падати, якщо диск заповнений на 70 відсотків.

Новости по теме
NFT-билеты на Человека-паука раскупили с рекордной скоростью.

NFT-билеты на Человека-паука раскупили с рекордной скоростью.

На днях AMC и Sony Pictures пообещали подарить NFT всем, кто заранее купит билет на премьеру нового «Спайдермена». Главное условие – быть подписчиком бонусной программы. Такой акцией они хотели вернуть зрителей в кинотеатры, ведь в сложные ковидны...

InternetUA

Незрячая девочка рисует мультики с помощью AI

Незрячая девочка рисует мультики с помощью AI

11-летняя Элоди не видит с рождения, что не помешало ей научиться создавать анимированные видеоролики на специальном планшете. Искусственный интеллект дает детальные голосовые инструкции в процессе. В планшет встроена азбука Брайля, на нем можно п...

Кудіненко: фонд «Таблеточки» зміг вивести онкохворих дітей на першу сторінку новин.

Кудіненко: фонд «Таблеточки» зміг вивести онкохворих дітей на першу сторінку новин.

Ольга Кудіненко, засновниця благодійного фонду «Таблеточки», який надає допомоги онкохворим дітям, відповідає на п’ять запитань НВ. Підписуйтеся на канал: Читай всі закриті статті розділу НВ Преміум. Перший місяць 1 грн: Читайте наші новини: Слідк...

Коронавирус в Крыму. Заболеваемость падает, смертность растет - Крымский вечер

Коронавирус в Крыму. Заболеваемость падает, смертность растет - Крымский вечер

Как жители полуострова относятся к смягчению антиковидных ограничений? Почему в Севастополе снова заговорили о необходимости закрытия города? Насколько изменилась опасность коронавирусной инфекции после выявления новых штаммов? Как крымчане относя...

1

Дождей много, водохранилища мелеют - Крым за неделю на радио Крым.

Дождей много, водохранилища мелеют - Крым за неделю на радио Крым.

Крым: дождей много, водохранилища мелеют? В августе 2021 года подконтрольный России глава Крыма Сергей Аксенов заявлял, что после летних ливней водохранилища на полуострове наполнились и воды Крыма хватит на ближайшие два-три года. Уже через три м...

Новое дело «диверсантов» – подготовка перед вторжением? - Крым.

Новое дело «диверсантов» – подготовка перед вторжением? - Крым.

Что известно о новом деле «украинских диверсантов»? О чем говорят участившиеся обвинения Россией Украины в «дестабилизации»? Может ли это означать информационную подготовку нового возможного этапа российского вторжения в Украину? ФСБ России сообщи...

От наводнения во Вьетнаме много человек пропали без вести.

От наводнения во Вьетнаме много человек пропали без вести.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Подробнее читайте на сайте - UA - Сильні дощі викликали повені та зсуви у центральному В'єтнамі. В результаті стихії не менше 18 людей загинули або пропали безвісти, з...

1