InternetUA

https://internetua.com/

Дослідження: Данія лідирує за цифровою якістю життя, Україна посідає 47-те місце.

Згідно з дослідженням, опублікованим постачальником послуг VPN Surfshark, Данія посіла перше місце серед 110 країн на основі п’яти «стовпів» вимірювання: доступність Інтернету, якість Інтернету, інфраструктура, безпека та уряд.

Всередині стовпів є 14 «індикаторів», які ще більше уточнюють вимірювання якості цифрового життя. Наприклад, у складі інфраструктури є два показники: особи, які користуються Інтернетом та готовність мережі.

Країни були оцінені на основі балів індексу з найкращим можливим значенням, рівним одиниці. Найкращий результат у Данії з 0,83, за нею йдуть Південна Корея (0,76), Фінляндія (0,76), Ізраїль (0,74), США (0,74) і Сінгапур (0,72), Україна в цьому рейтингу посідає лише 47-ме місце.

«Методологія дослідження здається досить надійною», — зазначив Чарльз Кінг, головний аналітик Pund-IT, консультаційної фірми з технологій у Хейворді, Каліфорнія.

Ранній користувач Інтернету

Рослін Лейтон, старший віце-президент технологічної консалтингової компанії Strand Consult у Копенгагені, Данія, зазначила, що результати дослідження Surfshark схожі на результати звітів Міжнародного союзу телекомунікацій.

«Данія першою запровадила Інтернет і швидко перевела весь свій уряд в Інтернет», — пояснив Лейтон, натуралізований громадянин Данії. «Це створило інструменти, які дозволили окремим особам і компаніям взаємодіяти з урядом».

«У Сполучених Штатах є багато паперової роботи, коли ви маєте справу з урядом, — продовжила вона. «Данія негайно зробила це цифровим. Це був спосіб стимулювати прийняття Інтернету всіма».

«Як результат, урядові системи дуже зручні, інтегровані, безперебійні та безпечні», – сказала вона. «Так було протягом останніх 20 років».

Однак у дослідженні Surfshark США посіли перше місце в категорії електронного уряду, а Данія – шосте.

«Це може бути виправданим порівняно з іншими країнами, але наше дослідження показало, що в США все ще є багато можливостей для вдосконалення надання електронних урядових послуг», — зауважив Джо Кейн, директор із політики використання спектру та широкосмугового зв’язку Фонду інформаційних технологій та інновацій (ITIF), науковий і технологічний мозковий центр у Вашингтоні, округ Колумбія

Потрібна більша конкуренція

Кейн стверджував, що Данія має деякі інші переваги перед Сполученими Штатами, коли йдеться про розвиток там цифрового життя.

Данія посідає перше місце серед країн з найдоступнішим інтернетом. На іншому кінці спектру п’ять найменш доступних інтернет-країн знаходяться на африканському континенті.

Лейтон додає, що в Данії також є програма зниження витрат на розгортання мереж. «Дозволи на створення мереж спрощено», – пояснила вона. «Постачальники мають стимул конкурувати та інвестувати».

Це контрастує з конкуренцією в Сполучених Штатах. «У багатьох місцях в США немає конкуренції, тому постачальники не мають великого стимулу до оновлення», — говорить Джек Е. Голд, засновник і головний аналітик J.Gold Associates, ІТ-консалтингової компанії в Нортборо, штат Массачусетс.

«Це змінюється і змінюється швидко, — говорить він, — через 5G і фіксований бездротовий доступ у багатьох областях».

Добре, незважаючи на труднощі

Кінг зазначає, що в той час як США є провідним ринком як у розвитку технологій, так і в продуктах, підхід федерального уряду до бізнесу призвів до великих розбіжностей у якості, доступності та вартості Інтернету. «Цифровий розрив» продовжує бути великим, особливо в сільській місцевості та невеликих громадах», – сказав він.

«У Сполучених Штатах є люди без цифрових навичок», — додає Лейтон. «Їм бракує освіти. Багатьом взагалі не вистачає інтересу виходити в Інтернет, хоча це безперечно змінилося з Covid — і оскільки Сполучені Штати є набагато більшою країною, то є витрати на розведення мереж у сільській місцевості».

Порівнюючи Сполучені Штати з іншими країнами в дослідженні Surfshark, важливо відзначити, наскільки США більші за країни, що стоять вище в рейтингу, вважає Брюс Лейхтман, президент, директор і аналітик дослідницької групи Leichtman у Даремі, Нью-Гемпшир.

У США близько 125 мільйонів домогосподарств, порівняно з 2,7 мільйонами в Данії, 21,5 мільйонами в Південній Кореї, 1,5 мільйонами у Фінляндії та 2,1 мільйонами в Ізраїлі. «Тож можна сказати, що, враховуючи розмір США, цифровізація працює особливо добре», — говорить експерт.

Якість Інтернету

Незважаючи на те, що Південна Корея посіла друге місце в загальному рейтингу, вона зайняла перше місце за якістю Інтернету та зростанням як широкосмугового, так і мобільного зв’язку.

«Одна з причин, чому Південна Корея має велику пропускну здатність, полягає в тому, що ігри там дуже популярні», — пояснив Голд. Він додав, що уряд взяв за мету отримати всім високошвидкісний широкосмуговий доступ у найближчі пару років.

Найкращі та найгірші країни за якістю Інтернету

«Південна Корея вже давно активно підтримує розробку та розгортання передових інтернет-сервісів і рішень», — зазначає Кінг. «Додайте до цього провідні технологічні компанії, включаючи Samsung, SK і LG, і рейтинг Південної Кореї не дивує».

Значна частина цифрової інфраструктури Південної Кореї є відносно новою, що контрастує зі Сполученими Штатами. «Багатій частині інфраструктури, яку ми маємо в США, 30-40 років, і вона не була оновлена», — сказав Голд. «Багато нових країн із високими темпами розвитку впроваджували нові речі або модернізували протягом останніх кількох років. Це має велике значення».

Хоча дослідження Surfshark може когось заінтригувати, Голд попереджає, що цифрова якість життя може бути дуже суб’єктивною річчю. «Те, що потрібно вам і мені, може сильно відрізнятися від того, що потрібно нашим дітям», — сказав він.

Крім того, висновки Surfshark можуть бути більш цікавими для людей за межами країн, які беруть участь у дослідженні, ніж для тих, хто в ньому бере участь. «Користувачі в кожній країні, як правило, задоволені тим, що вони мають, навіть якщо те, що вони мають, краще або гірше, ніж в інших країнах», — зазначив технологічний аналітик Джефф Каган.

За матеріалами: Technewsworld

Icons are an important part of any design system or product story. Icons help us navigate quickly. They are language independent.
Останні новини
У РФ вирішили заощадити на пенсіонерах через «дірку» у бюджеті.

У РФ вирішили заощадити на пенсіонерах через «дірку» у бюджеті.

Російська влада має намір ухвалити рішення про відмову від запланованого раніше підвищення виплат за накопичувальними пенсіями через дефіцит бюджету, який у липні становив третину від усіх витрат.

InternetUA

Бункерный карлик похвастался новым  «аналоговнет»  оружием и мощными союзниками.

Бункерный карлик похвастался новым «аналоговнет» оружием и мощными союзниками.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #путин #аналоговнет #дед #россия #рф UA - У своєму зверненні Путін збрехав про те, що Росія має багато союзників, партнерів і однодумців на різних континентах. Водноча...

Диктатор просит мира. Путин срочно отправил гонцов на Запад

Диктатор просит мира. Путин срочно отправил гонцов на Запад

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #путин #рф #россия UA - Путін різко схотів світу. Для цього диктатор терміново відправив своїх емісарів на захід домовлятися. Що так тригернуло бункерного діда? Хто ве...

2 21

Импортозамещение в России с треском провалилось

Импортозамещение в России с треском провалилось

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #россия #импортозамещение UA - Щось пішло не так! Імпортозаміщення в Росії не вдалося: зупиняються великі підприємства, звільняють тисячі людей, економіка стрімко коти...

«Они не покидают Крым, а бегут из него» – Ахтем Чийгоз о бегстве российских туристов с полуострова.

«Они не покидают Крым, а бегут из него» – Ахтем Чийгоз о бегстве российских туристов с полуострова.

Заместитель главы Меджлиса крымскотатарского народа, народный депутат Украины Ахтем Чийгоз в эфире программы Свобода Live на @Радіо Свобода сказал, что взрывы на военных объектах усиливают чувство нестабильности и тревоги в аннексированном Крыму с...

На Европу надежды нет, после зимы они могут  «забить»  на Украину - Бабченко.

На Европу надежды нет, после зимы они могут «забить» на Украину - Бабченко.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #украина #европа #зима #санкции #россия UA - @Аркадий Бабченко в ефірі @ФЕЙГІН LIVE висловив свої побоювання щодо підтримки західних прихильників України після...

Путин - лайт-правитель, после поражения власть в России захватит настоящий монстр - Бабченко.

Путин - лайт-правитель, после поражения власть в России захватит настоящий монстр - Бабченко.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #фейгин #фейгинlive #фейгинлайф #путин #россия #кремль #трон #россия #власть UA - Всі ми розуміємо, що поразка Росії і тим більше смерть Путіна це лише питання часу. А...

1