Дистанційка: люди вимагають право не читати листи у неробочий час.

"За останній рік робота стала напруженішою", - каже Клер Муллалі.

"Доводиться постійно перевіряти електронну пошту, відповідати на відеодзвінки та бути на зв'язку у будь-який час дня. Тому стає дедалі важче провести межу між роботою та приватним життям".

Клер, консультантка з інформаційних технологій з Північної Ірландії, стверджує, що ситуація, з якою стикнулася вона та мільйони інших людей, що працюють з дому під час пандемії, "не є прийнятною".

Тому британська профспілка Prospect закликає уряд встановити норми для роботи з дому, надавши працівникам законне право "відключатися".

Нова норма заборонила б керівникам "регулярно писати електронні листи або телефонувати" у позаробочий час.

Будь-які листи, надіслані у цей час, також можуть бути автоматично видалені. Це дозволить працівникам не перевіряти постійно свою поштову скриньку у позаслужбовий час.

Представник Prospect Ендрю Пейкс каже, що "цифрові технології захистили нас під час пандемії, але для мільйонів людей робота з дому виглядала, наче ти живеш в офісі, що впливає на їхнє психічне здоров'я".

Національна служба статистики виявила, що 35,9% британців хоча б частково працювали з дому.

У середньому вони працювали понаднормово та без оплати по шість годин на тиждень, додає він.

Чотири роки тому право на відключення узаконили у Франції. Там компанії мають встановлювати "певні робочі години" для "дистанційних працівників".

Минулого місяця Ірландія також запровадила правила, згідно з якими роботодавці мають "нагадувати людям, ... що немає потреби відповідати на електронні листи у неробочий час".

Prospect, до складу якого входять інженери, науковці, менеджери та держслужбовці, хоче, щоб уряд Британії додав аналогічні заходи до закону про зайнятість, який, як очікують, оприлюднять наприкінці цього року.

"Від вигорання на роботі програють і працівники, і роботодавці, - каже Клер. - Ми повинні дати людям час відключитися та підзарядитися".

З ноутбуком до сніданку

Працівник банку Омар каже, що ніхто з його знайомих не вірить, що можна працювати з дому так само продуктивно, як в офісі, де є доступ до великих екранів, технологій та спілкування з колегами.

А вдома, як він виявив, робота поглинає ваше життя.

"Ви з ноутбуком ще до сніданку, - каже він. - А коли працюєте в офісі, на вас чекає поїздка, ранкова кава у кав'ярні, бесіда з колегою, а за робочий стіл ви сідаєте о 8:30 або о 9-ій ранку".

Однак роботодавці та юристи сумніваються у реалістичності права на відключення - адже багато працівників самі просять про гнучкий графік роботи.

Пітер Чіз, виконавчий директор Королівського інституту управління персоналом та кадрового розвитку, каже, що "дуже складно" реалізувати пропозицію Prospect.

"Головні питання - як зробити так, щоб робота приносила радість, та як покращити баланс між роботою та особистим життям", - додає він.

Не порушувати кордони

Наразі британцям радять максимально перейти на віддалену роботу.

Британський фонд психічного здоров'я рекомендує керівникам щоденно контактувати з працівниками задля збереження комфортної атмосфери.

Але при цьому вони мають "поважати кордони між роботою та приватним життям", додають у фонді.

"Ми усвідомлюємо, що це був виключно важкий рік, і пандемія вплинула на психічне здоров'я людей", - заявив представник міністерства у справах бізнесу, енергетики та промислової стратегії.

У Британії створили урядову робочу групу, яка вивчає, як "гібридний" режим роботи (дім-офіс) працюватиме після пандемії.

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
Microsoft подтвердила утечку образа Windows 11

Microsoft подтвердила утечку образа Windows 11

Попавшая в Сеть ранняя сборка новой операционной системы Windows 11 наделала много шумихи. Однако сама Microsoft с завидной выдержкой сразу на этот факт никак не отреагировала.

InternetUA

Apple тайно тестирует программу по первичному медицинскому обслуживанию с использованием своих гаджетов.

Apple тайно тестирует программу по первичному медицинскому обслуживанию с использованием своих гаджетов.

Ресурсу Wall Street Journal стало известно, что Apple тайно тестирует проект в сфере здравоохранения, реализация которого позволит предоставлять пациентам в принадлежащих ей корпоративных клиниках первичные медицинские услуги.

InternetUA

Эффективная приватизация. Результаты - Официальный разговор

Эффективная приватизация. Результаты - Официальный разговор

Программа большой и малой приватизации направлена на привлечение инвесторов и пополнение бюджета страны дополнительными средствами. Сколько инвестиций привлекли через приватизацию в прошлом году и какие планы ставят в Фонде госимущества на 2021 го...

Потопы в Крыму: ситуация может повториться –эксперт.

Потопы в Крыму: ситуация может повториться –эксперт.

В Крыму ввели режим чрезвычайной ситуации, из-за того что 16-17 июня на востоке полуострова за сутки выпало две месячных нормы осадков. В Керчи и Ленинском районе затопленными оказались сотни домов, центральные улицы города стали непроездными, дес...

4

Кто будет коренным народом. Украина ответила Путину

Кто будет коренным народом. Украина ответила Путину

Российская пропаганда всячески критикует украинский законопроект о коренных народах. Президент РФ Владимир Путин даже посвятил ему почти половину своего интервью на канале "Россия-1", отметив, что законопроект якобы притесняет русских. Это при том...

1

Стихийное бедствие в Крыму. Последствия - Итоги 19.06.21

Стихийное бедствие в Крыму. Последствия - Итоги 19.06.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:12 Белый дом опроверг информацию о том, что США якобы приостановили военную помощь Украине. 01:35 Угрозу Европе от "Северного потока -2", путь Украины в НАТО и деоккупацию Крыма обсудили на Анталийском дипломатиче...

Почему затопило Керчь - Крым.Реалии ТВ

Почему затопило Керчь - Крым.Реалии ТВ

Главная новость – потоп в Крыму. Почему затопило Керчь? Прорвало дамбу или это наводнение из-за сильных дождей? Подтопило и Ялту, сель сошел на трассу у поселка Оползневое. В Керчи больше всего пострадали населенные пункты Ленинского и Кировского ...

3

Свадьба на миллион долларов - Документальный фильм Би-би-си.

Свадьба на миллион долларов - Документальный фильм Би-би-си.

Сегодня в Азии больше миллиардеров, чем в США или Европе. И когда дело доходит до свадьбы, эта состоятельная элита не скупится на расходы, чтобы сделать торжество по-настоящему уникальным. Свадебное агентство Лелиан Чу организует свадьбы для самых...

1