iLenta

https://ilenta.com/

Вибір стабілізатора напруги для приватного будинку

Нестабільна напруга часто призводить до проблем, які ми списуємо на коротке замикання або надто часте застосування електроприладів. Перегорілі лампочки, монітори, елементи комп'ютера, що зламалися, – все це результат неякісного енергопостачання, з яким допоможе впоратися стабілізатор.

Різновиди

Стабілізатор напруги призначений для витримування діапазону напруги 210-230 вольт і частоти в 50 Гц. Потужність стабілізатора вимірюється у ватах – значення актуальне при напрузі 220 вольт. За умови зниження вхідної напруги зменшується потужність. Ця залежність позначена на самому приладі або в інструкції до нього.

Після перевищення номінальної потужності стабілізатор почне перегріватися та спрацює захист. Похибка вихідної напруги, максимальна номінальна потужність під час падіння напруги та швидкість реакції приладу залежить від його типу. Щоб знати ці моменти і вдало купити стабілізатор в Одесі , розберемося у різновидах:

 • Релейний ступінчастий. Усередині розташований трансформатор, на якому знаходяться реле. Залежно від вхідної електрики вони замикають певну частину обмотки, переводячи трансформатор у потрібний режим роботи. Техніка цінується за надійність та низьку ціну. Похибка вихідної напруги – близько 10 і більше вольт.
 • Електронний релейний. У такому стабілізаторі замість обмотки застосовується блок мікроелектронних компонентів, якими здійснюється регулювання електрики. Модель швидше реагує на зміну напруги, але коштує дорожче. Регулювання здійснюється діапазонами з кроком 5-7 вольт.
 • Електромеханічні. Усередині корпусу розташований великий трансформатор, яким переміщається графітова щітка. Швидкість реакції такої системи більша, ніж у релейної, але вихідна напруга змінюється плавно і з похибкою в 1-3 вольти. Такий прилад обійдеться дорожче за релейний. Ідеально підходить для чутливої техніки, наприклад, комп'ютерів і комплектуючих.

Вибір стабілізатора

Розібравшись у типах, можна приступати до визначення конкретного приладу для свого будинку. Крім ціни, слід врахувати такі параметри:

 • фазність;
 • номінальна потужність (потрібно вибирати із запасом);
 • робочий діапазон напруги;
 • швидкість реакції;
 • похибка вихідної напруги;
 • тип монтажу.

Оптимальне рішення – придбати стабілізатор потужністю 10-15 кВт для дорогої техніки, а прості прилади з великою потужністю (чайник, плита, бойлер) залишити на звичайному дроті. Але для страховки на вході бажано поставити автомат з можливістю встановлення верхньої та нижньої межі напруги, після якої електрика буде вимикатися. Це збереже прилади та врятує від перевантаження стабілізатор.

Другий варіант – купити по одному стабілізатору на важливу електроніку та побутову техніку. Такий підхід вигідніший і дозволяє економити на типах стабілізаторів, підбираючи їх залежно від техніки. Крім економії, мати кілька малопотужних надійніше, ніж один великий стабілізатор. Його поломка дорого обійдеться та залишить без захисту усі прилади.

Теги: разное

Останні новини
Дядя Жора пояснив, що змусило Максима Галкіна підтримати Україну.

Дядя Жора пояснив, що змусило Максима Галкіна підтримати Україну.

Російський гуморист Максим Галкін, який зайняв антивоєнну позицію та підтримав Україну, заслуговує на повагу, бо має совість та людяність. Таку думку у інтерв’ю «Главкому» висловив артист Вадим Мичковський, він же Дядя Жора.

InternetUA

СМИ: Медведев пытался покончить с собой

СМИ: Медведев пытался покончить с собой

По информации журналистов, бывший президент РФ пытался покончить с собой. Охранник якобы обнаружил Дмитрия Медведева в состоянии алкогольного опьянения и с оружием в руке.

InternetUA

Россия – самая свободная страна? #shorts

Россия – самая свободная страна? #shorts

Ведущий программы «Вести недели» Дмитрий Киселев считает, что Россия – самая свободная страна, а Западу стоит у нее поучиться. Так ли это? Подписывайтесь на наш канал: Русская служба Би-би-си: Мы в соцсетях: TikTok: Instagram: Facebook: Telegram: ...

США поняли немощь РФ и готовятся ее развалить  Стрелков Гиркин.

США поняли немощь РФ и готовятся ее развалить Стрелков Гиркин.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #стрелков #гиркин #нато UA - Стрєлков продовжує визнавати поразки РФ у війні проти України та дає невтішні прогнози для окупантів До сих пор не подписаны на УНИАН в Te...

6 82

Если Лукашенко отправит армию в Украину, она тут же пойдёт на самого Лукашенко.

Если Лукашенко отправит армию в Украину, она тут же пойдёт на самого Лукашенко.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #лукашенко #лжец #армиярб #беларусь #нападение Детальнее в материале: UA - До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU -

Если НАТО начнет войну, Калиниград не удержать от слова совсем - Стрелков.

Если НАТО начнет войну, Калиниград не удержать от слова совсем - Стрелков.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #стрелков #гиркин #калиниград #нато Детальнее в материале: UA - До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU -

Прощание с «Гоголь-центром». Выступления Серебренникова, Аграновича и Кабешева

Прощание с «Гоголь-центром». Выступления Серебренникова, Аграновича и Кабешева

В “Гоголь-центре” показали последний спектакль. Это постановка “Я не участвую в войне” по поэзии Юрия Левитанского. 29 июня департамент культуры объявил о смене руководства театра.После этого основатель "Гоголь-центра” Кирилл Серебренников написал...

4 41

Россия заявила о выводе войск с острова Змеиный. По нему постоянно била украинская армия

Россия заявила о выводе войск с острова Змеиный. По нему постоянно била украинская армия

После украинских обстрелов российские военные покинули остров Змеиный в Черном море. Стратегически важный остров в 140 км от Одессы был оккупирован Россией в первый же день войны, но удержаться на нем Российская армия не сумела. Подписывайтесь на ...

1 1