InternetUA

https://internetua.com/

Планетарна катастрофа. Вчені розповіли, наскільки потужним може бути найсильніший землетрус

Ще в травні 1960 року в Чилі стався, як вважається зараз, найсильніший землетрус в історії. Він отримав назву Великий чилійський землетрус, і його магнітуда склала 9,5 бала. Воно принесло дуже багато руйнувань і забрало тисячі людських життів. Але чи можуть землетруси бути ще сильнішими? На це питання відповідають учені в статті для видання Live Science.

За словами геолога Венді Бохон, імовірність появи потужніших землетрусів існує, але вона дуже низька. Для того, щоб стався землетрус магнітудою вище, ніж 9,5 бала, необхідний дуже глибокий і довгий розлом земної кори.

"На Землі не так і багато місць, де можуть статися землетруси магнітудою 9,5 бала, і, швидше за все, це вершина найпотужніших землетрусів за 10-бальною шкалою. Дуже малоймовірно, щоб на планеті з'явився землетрус магнітудою в 10 балів", — говорить Бохон.

За словами вчених, магнітуда — це міра вимірювання кількості звільненої енергії під час землетрусу, і залежить вона від загальної площі розлому кори. А ця площа залежить від того, наскільки глибокий і довгий розлом.

Найглибші розлами розташовані в зонах субдукції, де одна тектонічна плита стикається з іншою. Хоча землетруси іноді можуть відбуватися на глибині до 800 кілометрів під поверхнею, більшість глибоких землетрусів не дуже відчутні. Ті підземні поштовхи, які утворюються на глибині в кілька десятків кілометрів, є найнебезпечнішими для людей.

За словами Гайді Г'юстон із Університету Південної Каліфорнії, найруйнівніші землетруси з'являються в похилих розломах у зонах субдукції. Саме розмір такого розлому є вирішальним фактором для того, наскільки сильним буде землетрус.

За словами Г'юстон, ще одним фактором, що впливає на магнітуду землетрусу, є те, наскільки сильно зміщується розлом. Тоді як розлом, що породжує землетрус магнітудою в 5 балів, може зміститися на кілька сантиметрів, то розлом для землетрусу магнітудою в 9 балів може зміститися на 20 метрів і більше.

За словами вчених, різниця між землетрусом магнітудою 8 балів і магнітудою 9 балів із точки зору енергії, що виділилася, набагато більша, ніж різниця між землетрусом магнітудою 5 балів і магнітудою 6 балів. Для збільшення магнітуди землетрусу з 9,5 до 9,6 бала потрібно набагато більше площі руйнування розлому, ніж збільшення магнітуди з 5,5 до 5,6 бала.

Тому землетрус магнітудою в 9,5 бала більш ніж у два рази сильніший, ніж наступний за потужністю землетрус в історії, який називається Великий аляскинський землетрус. Він мав магнітуду 9,2 бала та стався 1964 року.

"Звичайно, теоретично на Землі може статися землетрус магнітудою в 10 балів. Це може статися внаслідок зіткнення з величезним астероїдом. Деякі вчені вважають, що удар астероїда, який убив динозаврів 66 млн років тому, спричинив землетрус магнітудою в 10, а може й більше балів. Безумовно, у далекому минулому Землі такі події найімовірніше відбувалися. Але шанси на те, що зараз станеться землетрус вище ніж 9 балів, дуже малі", — каже Г'юстон.

Минулого року вчені з'ясували, що 3800 років тому в Чилі стався найпотужніший із давніх землетрусів, який підтверджують геологічні дані, і він мав магнітуду 9,5 бала. Про цю подію вже писав Фокус .

"Але висока магнітуда не завжди означає, що цей землетрус справді буде найбільш смертоносним і руйнівним. Відомі приклади землетрусів у 8 і 7 балів, які забрали життя сотень тисяч людей, тоді як Великий чилійський землетрус забрав життя кількох тисяч людей", — каже Бохон.

The use of plugins will help to optimize routine processes. Well, we will help in their search.
Останні новини
Директор TikTok намагається відбрехатися від звинувачень у конгресі США.

Директор TikTok намагається відбрехатися від звинувачень у конгресі США.

Під час слухань у четвер низка законодавців висловила занепокоєння щодо того, як TikTok може загострити проблеми психічного здоров’я дітей і підлітків, підкресливши ключову сферу, що викликає занепокоєння обох партій. Лідери Комітету з питань енер...

InternetUA

Разговор окончен. США объявили аукцион по сдаче Путина. При чем тут Китай?

Разговор окончен. США объявили аукцион по сдаче Путина. При чем тут Китай?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #россия #путин #китай #сша UA - Що показав візит до Москви Сі Цзіньпіна та чому США дали сигнал російським олігархам, надавши можливість "здати" Путіна? Своєю...

Срочно! Орки сбежали из Новой Каховки - сенсация от Генштаба.

Срочно! Орки сбежали из Новой Каховки - сенсация от Генштаба.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #новаякаховка #украина #всу #херсон UA - Російські війська залишили окуповану Нову Каховку (Херсонська область) – інформацію офіційно підтвердив Генштаб ЗСУ. ...

«Мразь, но своя». Тизенгаузен разъяснил, зачем Кремлю пропагандисты

«Мразь, но своя». Тизенгаузен разъяснил, зачем Кремлю пропагандисты

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #рф #армия #гиркин #тизенгаузен UA - Ціла армія пропагандистів Кремлю потрібна для того, щоб пояснити поразку у війні. Чому в РФ вже не має часу вирощувати но...

Зачем Украине снаряды с обедненным ураном? - Подкаст «Что это было?».

Зачем Украине снаряды с обедненным ураном? - Подкаст «Что это было?».

Британия поставит Украине снаряды с обедненным ураном. Эта новость вызвала резкую реакцию Москвы – Владимир Путин заявил что «коллективный Запад начал применять оружие с ядерным компонентом» и пообещал ответить на такие поставки. Впрочем, у армии ...

9 день протестов во Франции против повышения пенсионного возраста.

9 день протестов во Франции против повышения пенсионного возраста.

Протестующие останавливают движение поездов при помощи чучела президента Макрона, на улицах горит мусор, транспорт работает с перебоями, а пассажирам аэропорта Шарль-Де-Голль приходится идти к терминалу, потому что подъезды заблокированы протестую...

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

Максакова резко прошлась по путинистке Канделаки

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #freedom #канделаки #пропаганда #рф UA - Канделакі капітально прорахувалася, вважає колишня депутатка Держдуми Марія Максакова, яка розповіла, як пропагандистка з підс...

2 1