НКРЕКП переглянула "зелені" тарифи

НКРЕКП переглянула "зелені" тарифи

01 Серпня 2020

НКРЕКП переглянула "зелені" тарифи для СЕС і ВЕС відповідно до закону 810-IX від 21 липня про умови підтримки відновлюваної енергетики, що передбачає їх зниження з 1 серпня, повідомляє Енергореформа.

Відповідну постанову про встановлення зелених тарифів на електроенергію і надбавки до них за використання обладнання українського виробництва прийнято НКРЕКП на засіданні в суботу.

"Це технічне рішення, приймаєме на виконання вступившого сьогодні в силу закону. З метою уникнення розриву в часі необхідно його прийняти", - зазначила на засіданні комісії т.в.о. голови НКРЕКП Оксана Кривенко.

В обгрунтуванні до проекту постанови зазначено, що, з огляду на передбачені законом про умови підтримки ВДЕ з 1 серпня понижуючі коефіцієнти до встановлених раніше “зелених”тарифів, виникає необхідність їх перерахунку для суб'єктів господарської діяльності.

В результаті, згідно з оприлюдненим проектом постанови, зважаючи на передбачену законодавством градацію розміру “зелених” тарифів в залежності від часу введення в експлуатацію, для більшості СЕС встановлено “зелений” тариф в розмірі 3,83 грн/кВт-год. (Тут і далі – без ПДВ). Найвищий тариф – 7,37 грн/кВт-год., (pокрема, для СЕС, встановлених одними з перших), найнижчий – 3,29 грн/кВт-год.

Також для СЕС, вмонтованих на дахах або фасадах будівель і введених в експлуатацію після 30 липня 2015 року, тариф встановлений в розмірі 4,54 грн/кВт-год. (Близько двохсот ВДЕ-об'єктів).

Для ряду СЕС встановлено надбавки 5% і 10% за використання українського обладнання.

Для переважної більшості ВЕС тариф становить 2,82 грн/кВт-год або 3,39 грн/кВт-год.

Всього в проекті постанови вказані 780 суб'єктів господарювання, які володіють СЕС, і 27 суб'єктів, які виробляють е/е з енергії вітру.

Теги: відновлювальні джерела енергії, НКРЕКП, "зелені" тарифи, ВДЕ, закон

Читайте також

За 5 місяців 2020 року ВДЕ в США випередили ядерну та вугільну генерацію
Індія пропонує створити Всесвітній банк сонячної енергії
Зеленський підписав закон про реструктуризацію «зелених» тарифів

Новости по теме

Украинцам увеличат минималку – текст закона уже опубликован  .

 В Верховной Раде появился текст законопроекта о повышении минимальной зарплаты в Украине.

У Зеленского сообщили, сколько денег необходимо на восстановление Донбасса.

 Для восстановления оккупированных территорий Донецкой и Луганской областей Украине необходимо около 10 млрд долларов.

4 13

Минэнерго просит НКРЭКУ принять RAB-регулирования по европейским правилам. Экспертного совета министерства Чех.

Министерство энергетики обратилось к НКРЭКУ с предложением вынести на широкое обсуждение RAB-регулирование на распределение электроэнергии по европейской методологии согласно наработке Экспертного совета Министерства.

5 1

Реформа ГАСИ должна не только преодолеть коррупцию, но и повысить безопасность.

Комитет по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства прорабатывает важные законопроекты, которые необходимы для продолжения реформы градостроительства с привлечением к этому п...

1

Украинцев решили обложить новыми штрафами: "До 3600 гривен.

 В Мининфраструктуры планируют ввести новый налог для украинских водителей.

30 13

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie