Здоровые почки: употребление какого мяса следует ограничить.

Харчування є невід’ємною і дуже важливою складовою здоров’я всього організму, зокрема нирок.

Так що ж потрібно їсти, аби нирки залишались здоровими.

Разом зі спільнотою Pro нирки ми будемо ділитися інформацією, за яку ваші #нирки_подякують.

І перше, про що ми хочемо поговорити - це вживання м’яса.

М’ясо - це джерело білків, жирів, мінералів та вітамінів, які необхідні організму для повноцінного функціонування. Амінокислоти - цеглинки, з яких складається білок, але не всі вони синтезуються в організмі. Є незамінні амінокислоти, які мають надходити із продуктами харчування. Найбільш повноцінний склад таких амінокислот міститься у продуктах тваринного походження, зокрема у м’ясі.

Якщо білка недостатньо, ми можемо частіше втомлюватися, наші м’язи втрачають тонус, з’являються проблеми зі шкірою та волоссям. Проте і надлишок білка - не надто здОрово для наших нирок. Адже щоб вивести зайвий білок разом із сечею, ниркам потрібно посилено працювати. Це підвищує ризик розвитку сечокам’яної хвороби та може призвести до загострення хронічної хвороби нирок.

Норма білка залежить від віку, статі, фізичної активності та загального стану здоров’я людини. У середньому дорослій людині, яка веде не надто активний спосіб життя потрібно від 0,8 до 1 грама на кілограм маси тіла. Тобто якщо ваша вага 70 кг, то кількість білка становить 56 до 70 грам (70*0,8 (1)). Для спортсменів та фізично активних людей норма білка збільшується до 1,2-1,7 грама. З тваринної їжі має надходити 55%, з рослинної - 45% від загальної кількості білку.

Вегетаріанцям та веганам його потрібно більше, адже у білках рослинного походження трохи менше необхідних амінокислот та засвоюється рослинний білок гірше.

Аби м’ясо краще засвоювалося без додаткового навантаження на нирки:

Обмежте вживання смаженого, копченого м’яса та ковбасних виробів. Ці види м’яса містять небезпечні трансжири, канцерогени, а також багато солі.

Зменшіть вживання свинини та червоного м’яса до 1-2 разів на тиждень. Постійне споживання жирного м’яса може призвести до підвищення рівня холестерину в крові, відтак провокувати розвиток серцево-судинних захворювань, обтяжувати роботу шлунково-кишкового тракту та перевантажувати роботу нирок. Таке м’ясо містить багато сечової кислоти, надлишок якої призводить до утворення кристалів уратів (каменів у нирках).

Обирайте нежирне м’ясо (курятина та нежирна телятина). Воно має високу харчову цінність і добре засвоюється організмом.

Запікайте, тушкуйте або готуйте м’ясо на пару. Ці способи приготування допомагають зберегти корисні речовини, що містяться у м’ясі та сприяють кращому засвоєнню білка.

На гарнір до м’яса обов'язково додавати овочі (всі види капусти, спаржа, стручкова квасоля, салати, помідори, огірки, листя салатів, зелень тощо).

Не зловживайте протеїновими (білковими) добавками. Вони не можуть стати повноцінним замінником їжі. А також важко їх врахувати у денному раціоні і можно легко перевищити добову норму споживання білку.

Будьте здорові

Обозреватель

«Обозреватель» - самые свежие новости Украины и мира онлайн. ️Горячие темы. Главные новости. Статьи и аналитика. Спорт.

https://www.obozrevatel.com/

Новости по теме
Когда майонез безвредный

Когда майонез безвредный

Мы каждый день едим растительное масло, яйца, а ведь не секрет, что в состав майонеза входят именно эти продукты

Обозреватель

Санкции за работу на Россию - Крым за неделю с Еленой Ремовской.

Санкции за работу на Россию - Крым за неделю с Еленой Ремовской.

Фрилансер Радіо Свобода (проект Крым.Реалии) Владислав Есипенко, которого задержали в Крыму 10 марта, заявил о пытках со стороны российских силовиков. Украина ввела санкции против Россотрудничества и ряда предприятий России и аннексированного Сева...

Донбасс. Как себя вести, если увидел взрывчатку

Донбасс. Как себя вести, если увидел взрывчатку

42. За семь лет боевых действий на Донбассе именно столько детей подорвались на минах и погибли. Чаще всего, по данным ЮНИСЕФ, дети принимали опасные предметы за игрушки. Чтобы подобные трагедии не повторялись, для школьников в Донецкой и Луганско...

«Это вполне реальная перспектива» – эксперт о возможном военном ударе из Крыма.

«Это вполне реальная перспектива» – эксперт о возможном военном ударе из Крыма.

Лидеры западных стран один за другим выражают обеспокоенность в связи с концентрацией российских войск у украинской границы, а также переброской дополнительных военных подразделений в Крым. С конца марта на Донбассе участились обстрелы и нарушения...

2 3

Международные переговоры по Донбассу. Оценка Кравчука - Взгляд с Банковой

Международные переговоры по Донбассу. Оценка Кравчука - Взгляд с Банковой

Ангела Меркель и Эммануэль Макрон недавно обсудили с Владимиром Путиным ситуацию на Донбассе. "Эта встреча трёх лидеров не называется и не должна квалифицироваться как встреча в Нормандском формате", – заявил по этому поводу глава украинской делег...

Дети-трансгендеры: непростые вопросы о смене пола - Документальный фильм Би-би-си.

Дети-трансгендеры: непростые вопросы о смене пола - Документальный фильм Би-би-си.

С каждым годом в гендерных клиниках США, Канады и Великобритании становится все больше несовершеннолетних пациентов. Доктор Кеннет Цукер раньше был ведущим канадским специалистом, помогавшим детям и подросткам справиться с гендерной дисфорией – со...

Агрессия РФ. Украина готова дать отпор

Агрессия РФ. Украина готова дать отпор

Обострение напряжённости на границе. Жители российских приграничных областей уже несколько дней публикуют снимки военной техники и передислокацию войск. Финансы, которых всё это стоит, — огромны. Реальна ли угроза полномасштабного вторжения, и гот...