InternetUA

https://internetua.com/

SpaceX і Virgin Galactic можуть знищити планету: що кажуть учені.

Учені з Університетського коледжу Лондона провели дослідження та з'ясували, що викиди ракет компанії SpaceX Ілона Маска та ракетопланів компанії Virgin Galactic Річарда Бренсона можуть завадити відновленню озонового шару та сприяють сильнішому утриманню тепла в атмосфері, ніж усі відомі джерела парникових газів.

У ході дослідження вчені з'ясували, що частки чорного вуглецю, які потрапляють в атмосферу з відпрацьованого палива ракет двох американських мільярдерів, у 500 разів ефективніше утримують тепло в атмосфері, ніж інші джерела парникових викидів разом узяті. Так посилюється глобальне потепління на планеті. До того ж часті запуски ракет із космічними туристами можуть зупинити відновлення озонового шару, який захищає нашу планету від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Загроза планети від космічного туризму

Учені дійшли таких невтішних висновків, склавши сценарії майбутніх польотів, які показують, що при частих запусках щодня або навіть щотижня катастрофічних наслідків для планети не уникнути.

Бум космічного туризму, на чолі якого стоять три американські компанії — SpaceX, Blue Origin і Virgin Galactic — розпочався у 2021 році. Кількість вильотів ракет із космічними туристами все зростатиме та буде ще більшою, вважають учені. І це може завдати величезної шкоди навколишньому середовищу.

Але використання певних видів палива компаніями SpaceX і Virgin Galactic призведе до ще більшого рівня глобального потепління та зупинки відновлення озонового шару, яке почалося після ухвалення Монреальського протоколу, який набув чинності в 1989 році. Цей документ зобов'язав країни світу відмовитись від виробництва речовин, які руйнують озоновий шар, і внаслідок цього за останні десятиліття він розпочав своє відновлення.

Потрібно вживати необхідних заходів для порятунку Землі

"Наше дослідження показує, що частинки чорного вуглецю, які є викидами з туристичних космічних ракет названих компаній, роблять значно більший уплив на клімат, ніж літаки й інші джерела парникових газів на Землі. Потрібно почати регулювання цієї галузі космічного туризму, що швидко розвивається", — говорить Елоїза Маре з Університетського коледжу Лондона.

За словами колеги Маре, Роберта Раяна, найкраще озоновий шар почав відновлюватися у верхній частині стратосфери, але саме тут уплив викидів від туристичних ракет буде найсильнішим у найближчому майбутньому.

"Це справді масштабні зміни в озоновому шарі, які загрожують його відновленню. Ми хочемо ще з'ясувати, який уплив здійснюють викиди від комерційних запусків на атмосферу при старті та при поверненні. Також ми націлені вивчити інші види палива, які зараз використовуються або використовуватимуться в інших ракетах. Потрібно розуміти всі наслідки, які несе із собою ера космічного туризму", — каже Раян.

За словами вчених, потрібно вживати необхідних заходів уже зараз, інакше зміни клімату стануть ще сильнішими, а в озоновому шарі знову з'явиться величезна дірка, як це вже було на початку 80-х років минулого століття.

Останні новини
Элиты Франции и Германии не заинтересованы в победе Украины - Пионтковский.

Элиты Франции и Германии не заинтересованы в победе Украины - Пионтковский.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #пионтковский #франция #германия #война #шольц #макрон #путин #россия UA - Андрій Піонтковський на каналі @Yulia Latynina розповів, хто серед заходу може підтримувати ...

ВСУ повторно отутюжили Антоновский мост, родители сотни оккупантов уже выбирают цвет новой Лады.

ВСУ повторно отутюжили Антоновский мост, родители сотни оккупантов уже выбирают цвет новой Лады.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира Детальнее в материале: UA - До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU -

2 22

Россия обходит санкции: кто ей в этом помогает и в чем выгода.

Россия обходит санкции: кто ей в этом помогает и в чем выгода.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #эрдоган #путин #россия #санкции UA - Ердоган - єдиний член НАТО, який з'явився до Путіна після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Навіщо йому Путін ...

«Я шукала, як дістатися на фронт» — українка лишила лікарню в Австрії, щоб допомагати на сході.

«Я шукала, як дістатися на фронт» — українка лишила лікарню в Австрії, щоб допомагати на сході.

Ольга Супан – лікарка-анестезіолог, яка тривалий час працювала в австрійській клініці, а після початку повномасштабного російського вторгнення вирішила повернутись до України. Ольга розповідає як шукала шляхи на фронт, у чому полягає її робота сьо...

Как РФ использует ресурсы для шантажа Европы

Как РФ использует ресурсы для шантажа Европы

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира #рф #россия #газ UA - Чим у Європі готові відповідати Путіну у питанні енергетичної війни? У ЄС недокупили понад 60 млрд. кубометрів газу. Як країни Євросоюзу пережива...

Як правильно розуміти тих, хто залишається в окупованому Маріуполі – Денис Мінін.

Як правильно розуміти тих, хто залишається в окупованому Маріуполі – Денис Мінін.

Денис Мінін – телеведучий та журналіст родом із Маріуполя, який з початку повномасштабного вторгнення Росії присвятив себе волонтерству. В перші дні війни він намагався допомогти батькам у Маріуполі, з якими зник зв’язок. Ніхто з водіїв, до кого в...