Зачем Украине МВФ?

Почему Украине нужен МВФ — своевременное вопрос, после договоренностей на рабочем уровне о новой программе МВФ

Всі економічні експерти і інвестори кажуть, що програма з МВФ потрібна. Але одночасно багато не-економістів пропонують «послати» МВФ. На мою думку, відсутність програми призведе до економічної кризи. А пропозиції «послати» МВФ є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі МВФ для України.

Насправді, питання з МВФ не про гроші. А про довіру до економіки України. МВФ — такий собі маркер довіри. Є підтримка МВФ — є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки та програми розвитку економіки, а також до дій керівництва держави. Вже, як наслідок — інвестиції та міжнародна торгівля.

Крупні інвестори, власники великих українських та міжнародних бізнесів, а також внутрішні експерти орієнтуються на позицію МВФ, коли оцінюють стан економіки.

МВФ надає кредити Україні під низький відсоток 2−3% у USD

МВФ надає позику лише за умов впевненості, що економічна політика держави відповідальна. Тобто тоді, коли на їхню думку дії уряду, НБУ та влади в цілому є виважені та обґрунтовані. Якщо програми немає, то для інвесторів це означає, що можуть бути ризики. Тоді інвестори — внутрішні та міжнародні - співпрацюватимуть з Україною на інших умовах: вищий відсоток, менші суми інвестицій. А що більший відсоток за позикою платить держава, то, відповідно більший відсоток — економіка і врешті-решт платники податків — ми з вами. Так само менша сума інвестицій означає менше економічне зростання, менші зарплати, менші надходження в бюджет.

МВФ надає кредити Україні під низький відсоток 2−3% у USD. Це рівень інфляції в доларі. Тобто ми майже нічого не втрачаємо, а інколи (якщо гривня посилюється) навіть заробляємо на такому кредиті. Але більш правильно сказати, що зазвичай гроші ідуть в резерви Національного банку України і не використовуються — це кошти на випадок економічних проблем. З часом ми їх повертаємо, і потім — або беремо кредит знову, або купуємо резерви за гривню.

Тому для України зараз — після підтвердження програми МВФ на робочому рівні - важливо залучати нових інвесторів щоб:
— зростала економіка
— збільшилася кількість робочих місць для наших людей
— показник рівня заробітної плати досяг рівня європейського.

А кошти МВФ — були фінансовою подушкою в нашій економіці.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новости по теме

Борьба за душу глобальной экономики

В 2020 году недовольство капитализмом будет звучать все громче

1 1

Станет ли Тигипко премьер-министром?

Речь идет не о «реванше». На самом деле Зеленский, как и большинство наших граждан, переживает кризис мифов о молодых и новых

5 4

Зеленский встал на путь Януковича

Чем жила страна 26 февраля 2020 года

4

Новый этап медицинской реформы. Что ждет украинцев в апреле

Чем меньше времени остается до запуска, тем острее встают вопросы — готовы ли к этому медучреждения, какую помощь получит пациент с 1 апреля и по какой цене?

2

РФ может пойти в наступление ради воды в Крыму. Как это будет выглядеть

Любые попытки игнорировать угрозу не уменьшают, а лишь повышают риски

7 1

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie