Встань и иди

Сама жизнь уже есть силой. В первых клетках заложена вся энергия и вся программа ее использования до того этапа, когда сработает механизм самоисключения этой жизни

Есей написаний у рамках фокус-теми Українського ПЕН і НВ 2019—2020 «Що дасть нам силу?» Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Рабин читав свої книги, коли до нього зайшов молодий хлопчик, який зібрався виїжджати з маленького містечка до умовної Америки. Хотів отримати прощальну настанову і спитав — що то є життя? Не відволікаючись від читання, рабин промовив: «Життя — це фонтан!» Через двадцять років колишній хлопчик зайшов до того самого рабина. Він страшенно дякував старому за подароване колись осяяння, яке дало йому сили зробити своє життя нестримним і щасливим. «І що я тобі сказав?» — спитав рабин. «Що життя — це фонтан!» — відповів чоловік. «Ну, так, — спокійно промовив рабі, — ясно, що фонтан. А може — ні…»

Саме життя уже є силою. У перших клітинах закладена вся енергія і вся програма її використання аж до того етапу, коли спрацює механізм самовиключення цього життя.

А поза тим, тобто впродовж цього, ми змушені знаходити додатковий сенс свого існування. Бо бути носієм хитромудрого генетичного тексту, головним призначенням якого є попросту оприявлення, видається замало, щоби почуватися в силі.

Тому потрібні паролі. Потрібні сформульовані розумом кодекси, які насправді є лишень мотивацією до витрачання енергії і в більшості випадків тільки озвучують прикриття несвідомих бажань. Сили знаходяться тоді, коли вони впорядковуються як струм. І коли вигадав, куди їх скерувати.

Сили знаходяться тоді, коли вони впорядковуються як струм

Щоби поводитися з вітальною силою ефективно, варто вивчити самого себе. Навчитися грати на клавіатурі власного генетичного тексту. Бо він є музикою. Дослідження власних тонів, виявлення своїх властивостей, рецесивностей і домінантностей усіх записаних ознак дозволяє видобувати інтервали й акорди, які будуть звучати гармонійно. І ці властивості, якщо їх задіяти вправно, зазвучать, тобто з’являться у вигляді вібрації. А вібрації відповідного ґатунку накладуться на безконечну кількість інших вібрацій, виходячи поза межі кордонів свого джерела, впускаючи ті інші світові вібрації всередину власного звучання. Так окремий генотекст стає підключеним до стихії. Сила стихії стає силою часточки. За однієї умови — щоби отримати силу, її потрібно спочатку віддати.

Більшість сукупної сили потрібно для того, щоби живити всі смертні гріхи: гординю, жадібність, злість, хіть, лінивство, обжерливість і заздрість. Власні і ближніх. Але що робити, коли тони твоєї клавіатури звучать саме так і ніщо інше не дає сили втриматися, щоби пронести свій унікальний абзац Божого тексту неушкодженим аж до призначеного виключення? На стримування внутрішнього тиску вібрацій, які прагнуть поєднатися зі стихією, вже бракує сили.

На те існує співзвучність. Треба учити від дитинства грати і слухати. Треба вчитися слухати хори і оркестри. Треба вчитися грати на своєму інструменті, а тоді - у капелі. Робити гудбу, яка розміщує часточку енергії, складної, як у молекулі, у перехрещення вібрацій. Пильнувати дамби на узбережжі, пробивати тунелі крізь Альпи, робити сіно. І розуміти, що це все — спільна гра. Не знати — для чого, але принаймні заради народження вібрацій. І її варто файно заграти. А кожна втрата є набуванням нових властивостей, тонів, спроможностей.

Моя старенька бабця часом не мала сили вставати вранці з ліжка. Але знайшла собі пароль. Вона казала: «Якби так раптом прийшли енкаведисти і сказали вставати і кудись іти, я би відразу встала. То хіба я сама собі не можу сказати — встань і іди?»

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новости по теме

Covid-19 против авиаперелетов. Что ждет авиалинии после карантина

Очень немногие предприятия могут выжить, если 95% их доходов исчезает на длительный период времени

1

Контролируйте это. Как взять себя в руки и все успеть

У каждого из нас хор голосов в голове. Один говорит — делай то, второй говорит — делай другое. Они начинают играть между собой. Приструните их

3

Три ценности для США. Как Байдену победить Трампа

Байден просто должен подчеркивать свою приверженность всем трем ценностям в каждом выступлении и интервью

1

Когда и как открывать школы в Украине

Как показывает опыт стран, которые уже возобновили учебу, и указывают рекомендации ведущих организаций в сфере здравоохранения — возобновить учебу оффлайн возможно и необходимо

Все встало на свои места. Почему Путин возомнил себя монархом

Путин и не заметил, что динозавры давно уже не господствуют над миром. Он все пытается вести себя, как подобает динозавру — и считает, что все остальные такие же

2 4

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie