Українські військові інформацію отримують переважно з інтернету – соцдослідження.

Дуже цікавим виявилось соціологічне дослідження, яке провела Експертна група проекту АМ&РМ(курсанти та викладачі ВІКНУ), що бере участь у міжнародній програмі Рееr2Peer з протидії російській інформаційній агресії. Серед питань були канали отримання інформації, джерела, перевірка достовірності, мова і час, проведений у мережі Інтернет.

Про результати повідомляє АрміяInform, передає «Патріот Донбасу».

Канали. Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних отримують інформацію з інтернету, при цьому найбільшу долю займають соціальні мережі(79,8%), інтернет-ЗМІ(61,5%)та месенджери(46,8%). Крім того, отримують інформацію під час особистого спілкування з друзями, родичами, колегами(26,6%). А телебачення та радіо використовують менше(12% та 3,9% відповідно).

Джерела. 91% респондентів обирають українські новинні ресурси. Проте, у цьому випадку залишається відкритим питання, чи дійсно позначка UA говорить про те, що канал український, тим більш, що більшість опитаних не перевіряють інформацію щодо власника медіа-ресурсу та його походження. Також варто додати, що значна частина опитуваних обирає міжнародні аналітичні джерела англійською мовою.

Довіра до отриманої інформації. Майже усі респонденти зазначили, що перевіряють лише ту інформацію, у якій сумніваються. Якщо ж новина виглядає достовірною, то лише 53,7% з усіх опитаних перевірить її в інших ресурсах – вони пам’ятають про правило перевірки достовірності інформації як мінімум у трьох джерелах.

Мова. 70% респондентів зазначили, що їм зручніше сприймати інформацію українською мовою, 22% — немає різниці якою мовою, а 8% — зручніше, коли вона представлена російською мовою. Ця тенденція щодо обрання мови є позитивною, адже більшість матеріалів, які містять ознаки «фейку» та дезінформації, поширюються саме через російськомовні ЗМІ, за рідкими виключеннями.

Соціальні мережи. Найбільш популярним є Instagram(86,8%)та Facebook(69,8%). Twitter і Tik-Tok є також популярними, проте серед меншої кількості опитаних(до 10%). Забороненою в Україні російською соціальною мережею ВКонтакте продовжують користуватися 2,7 % учасників опитування. Найбільш улюбленими типами контенту є відео, фото, інфографіка та стаття.

Кількість часу в Інтернеті. У переважної більшості опитуваних цей проміжок становить від 3 до 8 годин, а для когось цей показник може сягати майже 12 годин.

UAinfo Тримаємо кулачки: Джамала похвалилася першою номінацією на премію «Греммі». UAinfo Саундтрек до фільму "Євробачення: Історія вогненної саги" претендує на головну музичну нагороду світу
Цензор.НЕТ Суд у Маріуполі ухвалить вирок банді експоліцейських: вимагали гроші від наркозалежних, збували психотропи. Цензор.НЕТ У Донецькій області судитимуть організоване злочинне угруповання, до складу якого входили командир взводу, інспектор і двоє поліцейських роти тактико-оперативного реагування Управління патрульної поліції в Донецькій області. Їх затримали 9 липня 2020 року в Маріуполі під час одержання неправомірної вигоди від наркозалежних осіб.
Главком Вінниця планує перенести карантин вихідного дня Главком Підприємцям буде легше працювати і вони отримають виторг та зможуть виплатити усю заробітну плату своїм працівникам, - Очеретний
Главком У центрі Києва встановлять три новорічні ялинки, головну – обнесуть парканом. Главком Засвічення головної ялинки країни може відбутися онлайн
Дзеркало Тижня У РФ досі не закрили справу проти 24 українських моряків – адвокат. Дзеркало Тижня Микола Полозов пояснив, чому в Росії не закривають справу.