Цель, деньги, люди — что нужно Украине, чтобы сюда пришли инвесторы?.

Через пандемію та закриті кордони інвестиційна діяльність по всьому світу скоротилась. Україна не стала виключенням. Вперше за 5 років чистий відтік прямих інвестицій в Україні за 2020 рік склав майже 900 млн доларів . Але неправильно списувати проблему із інвестиціями в Україні лише на коронавірусну кризу.

Велику частину свого професійного життя я присвятив інвестиціям, тому на цю тему можу говорити багато. Але спробую простою та зрозумілою мовою окрестили в трьох пунктах, що потрібно нашій державі для залучення інвестицій.

Знайти мету та прописати дорожню мапу

Україні потрібна амбітна мета. Без великої ідеї важко побудувати велику стратегію. Як приклад, пропоную таку: за двадцять років Україна має стати країною G20.

Щоб країни Великої двадцятки прийняли нас в свій клуб, наші економічні показники мають бути на однаковому рівні. Наприклад, зараз ВВП України трошки більше 153 млрд доларів, а Великої Британії понад 2,8 трлн доларів. Отже, щоб стати країною G20 нам потрібно збільшити ВВП щонайменше в 10 разів за 20 років.

Перше, що потрібно чітко розуміти: скільки грошей потрібно залучати щорічно, в які сфери та що для цього потрібно. Якщо у нас є чіткий кінцевий пункт призначення, то ми прокладаємо до нього найоптимальніший маршрут і ним рухаємось.

Зараз участь у G20 виглядає, як фантастичний план. Але коли в 2006 році ми почали говорити про членство в ЄС і НАТО, тоді це теж здавалось чимось нездійсненним. Сьогодні ми вже плануємо подавати заяву на вступ до ЄС. А минулого року Україна стала учасником Програми розширених можливостей НАТО.

Збільшити державні інвестиції

Україні потрібна сильна фінансова інфраструктура. Для цього нам потрібні Фонди прямих інвестицій, створення ефективних фондових бірж та потужних державних інструментів інвестування.

Зараз ми вкладаємо гроші в інфраструктуру. І одночасно з цим держава має власними грошима розвивати і регіони, а також заохочувати іноземних інвесторів вкладати гроші в українські міста.

Одним з гарних рішень може стати створення Державного фонду інвестицій. Це має бути ефективний фонд, який залучатиме міжнародних інвесторів, створюватиме національні компанії світового рівня та інвестуватиме в регіони. Чим більше інвестицій залучить та зробить Фонд, тим більше нових робочих місць та компаній з’явиться в Україні. А це — запорука щорічного збільшення ВВП країни.

Гарний приклад — лондонський район Кенері-Уорф. Сьогодні це один з найбільших ділових центрів Великої Британії, хоча лише 30 років тому — це був занедбаний порт із кримінальною історією.

Держава туди побудувала дороги та запустила громадський транспорт. На стартовому етапі в район вклали понад 8,5 млрд інвестицій, з яких майже 2 млрд фунтів були держінвестиції, а 6,5 млрд — приватні. Тільки за перший рік кількість мешканців району збільшилась вдвічі, а робочих місць втричі.

Виховати спеціалістів нового рівня

Уявімо, що у нас готова вся інфраструктура для залучення інвестицій. Проблема в тому, що недостатньо людей, які можуть працювати з інвесторами.

Ці люди мають мислити ширше та креативніше. Інвесторів потрібно переконувати, що саме в нашу країну, регіон чи галузь потрібно вкласти гроші. Переконати їх можна лише нестандартним підходом та планом, як саме ви збираєтесь досягти поставлених фінансових показників та яким чином ви отримаєте додану вартість від вкладених грошей.

Україні потрібно створювати ринок та гравців на фінансово-інвестиційних ринках. А також створювати освітні кластери, які будуть розвивати таких спеціалістів із залучення та управління інвестицій.

Є і інша проблема, яку обов’язково треба вирішити: вилікувати імунну систему країни — судові та правоохоронні органи. Без гарантії захисту інвестори не хочуть ризикувати приходити зі своїми грошима. Але це вже тема для окремої та глибшої дискусії.

Обозреватель

«Обозреватель» - самые свежие новости Украины и мира онлайн. ️Горячие темы. Главные новости. Статьи и аналитика. Спорт.

https://www.obozrevatel.com/

Новости по теме
«Большая приватизация» : два года мы слышим лишь обещания.

«Большая приватизация» : два года мы слышим лишь обещания.

Сначала она планировалась на 2020 год, но ФГИ решил, что во время карантина готовить документы для приватизации не нужно и большую приватизацию можно отложить на потом, но при этом "виноватыми" попытались назначить депутатов Верховной Рады

Обозреватель

НБУ сохранит учетную ставку на уровне 7,5%

НБУ сохранит учетную ставку на уровне 7,5%

НБУ и в дальнейшем готов повышать учетную ставку, если существеннее усиление фундаментального инфляционного давления и ухудшения ожиданий будет мешать достижению инфляционной цели 5% в 2022 году

Обозреватель

Женевский саммит. Что думают в Украине - Итоги 17.06.21

Женевский саммит. Что думают в Украине - Итоги 17.06.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:20 Агрессия РФ на Донбассе – это не повод отказывать Украине в продвижении в НАТО. 01:43 ЕС призывает Беларусь отказаться от практики "секретных казней" в тюрьмах и от высшей меры наказания как таковой. 02:58 Хаке...

«Гражданские лица»: кто плыл в гидрокостюмах за лодкой главы Крыма в затопленной Керчи?.

«Гражданские лица»: кто плыл в гидрокостюмах за лодкой главы Крыма в затопленной Керчи?.

Глава Крыма* Сергей Аксенов приехал ознакомиться с ситуацией в затопленном районе города Керчь. Внимание многих людей привлекла интересная деталь: его лодку вплавь сопровождали трое мужчин. Кто эти люди в гидрокостюмах? Ответы поступили разные – о...

Украина против Северной Македонии: что происходило на матче.

Украина против Северной Македонии: что происходило на матче.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Україна здобула перемогу проти Північної Македонії. Що відбувалося на матчі в Бухаресті? До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - Украина одержала победу...

Родились мексиканские волчата: как они выглядят

Родились мексиканские волчата: как они выглядят

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - У зоопарку Мехіко народилося 5 мексиканських вовченят. До сих пор не подписаны на УНИАН в Telegram? RU - В зоопарке Мехико родилось 5 мексиканских волчат.

МИД Украины о следующих шагах урегулирования по Донбассу.

МИД Украины о следующих шагах урегулирования по Донбассу.

Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба заявил, что позиция Джо Байдена во время саммита в Женеве доказывает – Вашингтон на стороне Киева и пришло время заставить Россию уйти из Украины. Подробности – в материале телеканала #ДОМ ___________...

Выборы президента в Иране: почему избиратели не хотят идти голосовать?.

Выборы президента в Иране: почему избиратели не хотят идти голосовать?.

Семеро кандидатов борются за то, чтобы стать девятым президентом Исламской Республики. Аналитики говорят, что дисквалификация большинства кандидатов-реформистов и центристов превратила выборы в конкурс без конкурентов, но с явным лидером - главой ...