«Средневековье» касается всех. Так кто выиграл в Новых Санжарах?


Колись вона зведе до мінімуму застосування важкої військової зброї, але перетворить людство на повних бовдурів, бо на бовдурах інформаційно-психологічні операції працюють ефективніше. Ще ця зброя дуже добре працює, коли в суспільстві є скрєпи і штучно створена мораль.

Тоді просто хитаєш скрєпу, чи так би мовити мораль, вказуєш вустами керованих блогерів на «порушника скрєп» і хворобливе его зажене мільйони людей у пастку осуду. Бо бути на тлі когось моральним, цнотливим і жертовним дуже просто та приємно для самооцінки.

Засуджувати — наше все, що вже давно сидить у ДНК. Колись суспільний осуд був головним інструментом наведення порядку в громаді. Саме тоді вигадали моральні норми. Вони виконували роль червоних ліній, а осуд виконував роль покарання, аж поки не з’явився закон, правоохоронні органи та суди.

Тому епітет «середньовіччя» стосується всіх: і тих, хто каміння жбурляв, і тих, хто кричав «який сором».

Виграли ті, кому цікаве розпалювання ворожнечі

Якщо ви гуманіст та маєте високий рівень емпатії, тоді жаліти та допомагати треба всім. І тим, кого евакуюють, і тим, хто живе в полоні необізнаності й тваринного страху. Те, що ви забили осудом других, ніяк не допоможе суспільству, країні й тим, кого евакуювали. Люди, які вважають себе людяними, у такій ситуації повинні допомогти відкрити очі засліпленим, а не засуджувати їх.

Це як сміятись і засуджувати тих, хто боїться літати літаками. Бо інформаційно авіатрощі виглядають дуже страшно. Хоча статистика смертей говорить, що шанси загинути у авіакатастрофі мізерні, на відміну від автотранспорту, яким користуються всі.

А тепер подумаймо про результати та зрозуміємо, хто виграв від вчорашніх подій з евакуацією наших громадян. Наголошую: не завжди ті, хто отримують вигоду від ситуації, її створили.

Місцева влада громад, яка стала на бік своїх мешканців у протестах, точно виграла перед осінніми місцевими виборами. З великою ймовірністю так би вчинили всі, хто зараз при владі в регіонах і збирається балотуватись восени. Просто не всі випадки супротиву місцевої влади стали публічними.

Виграли ті, кого вчора публічно не спитали і не згадували по всіх ефірах та блогах про розслідування розстрілів на Майдані. Тому призначити на 20 лютого евакуацію людей, яка планувалась ще 3 тижні тому — це стратегічно правильне рішення, навіть якщо випадкове (що малоймовірно, але вірогідність існує).

Хотіли виграти (але не вийшло) ті, хто ненавидить західну частину держави як уособлення українськості, та винить її у втраті влади в 2014 році. Вони нагнітали з усіх вітрил, що це, бачите, на Заході люди черстві, а ми тут у білому та з німбами. Але дуже швидко з’ясувалось, що люди однаково не довіряють державній медицині по всіх регіонах, недотримання карантину бояться всі. Та й місцева влада скрізь одним миром мазана: всі заради рейтингу готові підтримати протести своїх місцевих виборців та наплювати на загальнодержавні інтереси.

Виграли ті, кому цікаве розпалювання ворожнечі й ненависті між українцями.

А тепер як ця ситуація виглядає без інформаційних вкидів, безпідставної паніки і обурення «моральних авторитетів».

Всі країни евакуюють своїх громадян з Уханя. Всі роблять це по-різному і з різним успіхом. Хтось з розвинених і багатих країн навіть просить Україну забрати їхніх громадян і потримати 14 днів у себе, бо вони не будуть гнати літак в Китай заради 1-го чи 2-х своїх громадян.

В Україні не все налагоджено: зрештою, не щодня доводиться евакуювати людей із зони поширення смертельно небезпечного вірусу. Але тим не менш роботу зроблено.

Через те, що від коронавірусу вмирають, нормальна річ, що хтось з людей боїться у прямому тваринному сенсі за себе і своїх близьких. Так, не всі серед цих людей знають слова «гуманізм», «емпатія», і не всі користуються гуглом. Це і була найслабша ланка кампанії з евакуації.

Всієї цієї історії та її щасливих бенефіціарів не було б, якби на цьому етапі невдоволення і страху влада підключила два-три десятки людей, які би приїхали на місця і поспілкувались з громадами і місцевою владою. Не просто поспілкувались, а фахово розвіяли страхи і міфи, вислухали би людей і запропонували їм засоби і заходи безпеки.

Але на цьому етапі, скориставшись слабкістю влади, підключились шакали і відіграли ситуацію на свою користь.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новости по теме

Иммунитет к коронавирусу и хаос Вселенной

На этой неделе большинство значимых новостей были связаны с коронавирусом. И большинство из них были пугающими.

3

Коронавирус: как спасти себя

Записываем практические рекомендации, что делать: как питаться, какими запастись лекарствами и о каких проблемах стоит подумать заранее

4 66

Коронавирус: как спасти себя

Записываем практические рекомендации, что делать: как питаться, какими запастись лекарствами и о каких проблемах стоит подумать заранее

3 148

Это страшнее, чем пустые больницы

Знаете, что было в Одесском аэропорту, когда туда привезли тесты из Китая? Представители разных регионов подрались между собой за эти коробки

3 31

Весь мир на карантине. Какого черта вы с нами творите?

Некоторые эксперты говорят, что все это может занять недели, а не месяцы. На кону — будущее

10 465

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie