Грандіозну кампанію проти стереотипів підтримають українські зірки в Facebook та Instagram.

Соціальна кампанія проти гендерних стереотипів цього тижня стартує в Facebook та Instagram під хештегом #НЕГРІНЖУЙ. Користувачі зможуть записати відеоролик, заснований на суспільних стереотипах, в яких ми живемо. До соціальної кампанії вже приєдналося 15 тіктокерів, які сколихнули мережу, набравши 3 мільйони переглядів своїх відео. А найближчими днями своїми історіями на Facebook та в Instagram поділяться українські зірки та лідери думок з різних сфер. Кожен з них обере тему свого відео з бази більш ніж ста поширених стереотипів, подивитися які можна в TikTok, Instagram і Facebook під офіційним хештегом кампанії #GRINGE, #NOMOREGRINGE.

N4DQI2RN_m.jpg (116 KB)

«Ми з нетерпінням чекаємо, яким буде результат появи кампанії в соцмережах – Facebook та Instagram. Проте вже можу сказати, що якщо офіційний TikTok підтримав соціальну кампанію в Україні, вивівши в глобальні рекомендації український хештег #NOMOREGRINGE та відео як соціально важливий та впливовий контент, це зайвий раз каже про те, що тема на часі», - каже Ірина Рубіс, засновниця платформи Biasless та авторка кампанії NOMOREGRINGE. - Штампи, упередження та, як наслідок – дискримінація, створюють токсичність, знижують продуктивність, креативність та інноваційний потенціал людей та систем. Перший крок на шляху подолання будь-якої проблеми - її визнання. Саме тому ми створили проект, який голосами 30 інфлюенсерів із різних сфер та поколінь покаже наскільки рудиментарним є те, чим час від часу (але регулярно) керуються мільйони».

Серед амбасадорів кампанії: Ектор Хіменес-Браво, суддя проєкту «МастерШеф» ; Андрій Пишний, голова правління ощадбанку (2014 -2020), засновник ГО «Відчуй»; Монро, телеведуча, блогерка, громадський діяч; Дмитро Щебетюк, громадський діяч, засновник «Доступно.UA»; Григорій Решетнік, телеведучий («Холостяк», «Холостячка»), актор; Яна Брензей, ведуча «Вікна-Новини»; Юлія Зорій, ведуча «Ранок у великому місті»; Володимир Ярославський, співвласник ресторану «Lucky», суддя проекту «МастерШеф Україна»; Олександра Кучеренко, ведуча «Ранок у великому місті»; Оксана Гутцайт, журналістка, радіо- і телеведуча; Сергій Костира, ведучий проєкту «Один за всіх»; Олена Вознесенська, актриса; Альбіна Перерва, актриса; Ольга Мартиновська, суддя «Мастер Шеф. Професіонали 2»; Надія Матвєєва, телеведуча.

Хештег кампанії #GRINGE - це неологізм, утворення від сленгового слова Крінж (з англ. Cringe) – незручність й сором – та літери «G» - з англійської «gender». Грінж — це сором і ніяковість, які відчуваєш, якщо хтось діє чи озвучує поняття в рамках гендерних упереджень.

Сама ж ідея реалізації проекту виникла після опитування 175 підлітків у віці 13-19 років з 25 міст України, яке було проведено в рамках програми "ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно-обумовленого насильства", за підтримки ЄС спільно зі структурою "ООН Жінки" і ЮНФПА. З опитаної молоді 66,3% відчували до себе гендерно упереджене ставлення, 47,3 стикалися з дискримінацією в різних формах, при цьому 53% українських тінейджерів хотіли б вивчати питання гендерної рівності та навчитися розпізнавати та розвінчувати гендерні стереотипи.

«Внаслідок глибоко укорінених стереотипів і патріархальних норм, які все ще дуже поширені, жінки та дівчата змушені відмовлятися від повноцінної самореалізації. Для їх подолання потрібен час і цілеспрямовані дії. Зміни не настануть за один день, але крок за кроком вони відбудуться, - Еріка Квапілова, Глава Представництва ООН Жінки в Україні.

Проблема стереотипів в суспільстві набагато глибше, ніж просто особисті емоції людей, які стають жертвами тиску. «Жінці не місце в бізнесі чи IT», «Не поліз в бійку - не мужик», «Кулінарне мистецтво – тільки для жінок», «Жінки мають народжувати дітей, а не будувати кар’єру». Таке штучне розподілення ролей дуже негативно впливає не лише на окрему людину, але й на суспільство та політичні й економічні процеси в цілому.

Про кампанію:

Кампанія реалізовується командою Biasless - освітньої платформою, метою якої є боротьба з гендерними стереотипами, і проходить в рамках програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів і гендерно-обумовленого насильства», яка фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно зі структурою «ООН Жінки »і ЮНФПА. Відеоролики створені за фінансової підтримки ЄС. Їх зміст є відповідальністю автора і не обов'язково відповідає поглядам Європейського Союзу.

InternetUA

https://internetua.com/

Новости по теме
Илон Маск продолжает обваливать биткоин. На этот раз до $42 тысяч

Илон Маск продолжает обваливать биткоин. На этот раз до $42 тысяч

Вчера днем ​​генеральный директор Tesla Илон Маск намекнул, что производитель электромобилей продал или может продать оставшуюся часть своих биткоинов, что вызвало резкое падение цены на криптовалюту.

InternetUA

Усик попал в курьезную ситуацию во время рыбалки: "история спасения".

Усик попал в курьезную ситуацию во время рыбалки: "история спасения".

Александр Усик провел время с семьей и друзьями на рыбалке. При этом известный украинский боксер попал в курьезную ситуацию. Он зацепил спиннингом телефон "оператора" и ему пришлось за ним нырять в воду.

InternetUA

Под Одессой преподаватель назвал украинский языком "оккупантов и фашистов".

Под Одессой преподаватель назвал украинский языком "оккупантов и фашистов".

В Черноморске Одесской области разгорелся языковой скандал. Преподаватель специализированного колледжа Одесского национального морского университета Александр Макаренко назвал украинский языком "оккупантов и фашистов".

InternetUA

Новости Украины: в Виннице начался велосезон

Новости Украины: в Виннице начался велосезон

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - У Вінниці великі транспортні плани й вони поступово втілюються в життя. Але є один нюанс: двоколісного транспорту вистачає, а от можливості спокійно проїхатися ма...

Почему в Днепре до сих пор нет объездной дороги?

Почему в Днепре до сих пор нет объездной дороги?

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Дніпро – це майже мільйонне місто, яке ніколи не мало кільцевої дороги. Як наслідок, цілі вервечки фур зранку до ночі пхаються вулицями міста та руйнують асфальт ...

Черная экспертиза в строительстве: прямая угроза для жизни миллионов украинский.

Черная экспертиза в строительстве: прямая угроза для жизни миллионов украинский.

UA - Круглий стіл на тему: «Чорна експертиза в будівництві: пряма загроза для життя мільйонів українців. Як з нею боротися?». Організатори: Національний експертно-будівельний альянс України. Планується обговорити проблеми з неякісною експертизою, ...

Израиль и Палестина. Что происходит? - Крымский вопрос

Израиль и Палестина. Что происходит? - Крымский вопрос

Между Израилем и Палестинской автономией с 10 мая резко обострился многолетний конфликт. За это время, по данным армии обороны Израиля, из Сектора Газа по территории Израиля было выпущено более трех тысяч ракет. Погибли не менее десяти человек. Ар...

1

Когда отремонтируют мост в Харьковской области, который  «сковал в пробках»  весь город?.

Когда отремонтируют мост в Харьковской области, который «сковал в пробках» весь город?.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - Кілька років тому міст обвалився. З того часу дорожники то відкривають його, то знову закривають. Водії тим часом вимушені стояти у багатокілометрових заторах. Ко...

Умелец из Киева восстановил любимую машину Мерлин Монро.

Умелец из Киева восстановил любимую машину Мерлин Монро.

#новости​ #новостионлайн​ #новостиукраины #новини​ #свежиеновости​ #новостимира UA - З'явилось це авто у середині минулого століття і буквально закрутило голови тодішнього бомонду. Літл Бьорд була однією із найулюбленіших машин самої Мерлін Монро....

1