НАТО визнає вразливість підводних кабельних комунікаційних мереж – Столтенберг.

Міністри оборони НАТО, які 22 жовтня провели перший день віртуальної зустрічі, серед інших питань обговорили вразливість підводної комунікаційної інфраструктури та заходи із забезпечення її стійкості та захисту.

Про це сьогодні під час пресконференції за підсумками першого дня роботи міністрів заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саме так він відповів на запитання преси, якою є реакція НАТО на агресивний інтерес російського ВМФ до міжнародної інфраструктури підводних комунікаційних кабелів.

«Ми обговорили тему безпеки мережі підводних(комунікаційних)кабелів, це була частина нашої дискусії навколо системи стримування й оборони НАТО, а також навколо питання стійкості. У цьому контексті безпека підводних кабелів має величезне значення. Як ви знаєте, вони передають найбільший обсяг глобальної комунікації, масивів даних, забезпечують діяльність фінансових ринків, - все це залежать від підводних кабелів. Це дуже важливо як для цивільного суспільства, так і для різних військових спроможностей», - сказав Столтенберг.

Він зауважив, що міністри оборони отримали доповідь з оцінкою важливості та вразливості системи підводних кабелів, та щодо важливості мати спроможності для захисту такої підводної інфраструктури.

Генеральний секретар нагадав, що більша частина таких кабельних мереж знаходиться у приватній власності, тож їх місце знаходження широко відомо. Це робить таку інфраструктуру потенційно вразливою, тож необхідність моніторингу ймовірних загроз та засобів протидії була головною причиною підготовки тематичної доповіді та винесення її на розгляд міністрів.

«Ми маємо інструменти для захисту від таких загроз. Ми також засновуємо нове атлантичне командування у Норфолку, одним із завдань якого буде захист та моніторинг можливих загроз для такої підводної інфраструктури. Наприклад, від цих кабелів залежить інтернет, що лише підкреслює їх важливість», - сказав Єнс Столтенберг.

Він підкреслив, що питання стійкості НАТО тісно пов’язане із стійкістю суспільств та цивільної інфраструктури, системи охорони здоров’я, телекомунікації та інших сфер, які залежать від стабільної роботи підводної комунікаційної мережі.

Як повідомляв Укрінформ, за рішенням лідерів країн-союзниць під час саміту в Уельсі у 2019 році керівні структури НАТО розпочали розробляти програму адаптації Альянсу до нових загроз протягом наступного десятиліття. Результатом стала поява стратегія «НАТО 2030», яка передбачає перспективні напрямки розвитку оборонного Альянсу, забезпечення його стійкості та спроможності протидіяти як традиційним, так і новітнім загрозам, що пов’язані з бурхливим розвитком технологій та штучного інтелекту.

Global News Nurse dies of COVID-19 after coming out of retirement to teach front-line workers. Global News The 70-year-old Texas nurse came out of retirement to help once the coronavirus pandemic hit, despite the risks.
Radio Free Europe President-Elect Biden Says 'America's Back' With Cabinet Picks. Radio Free Europe President-elect Joe Biden has provided the first glimpse of his incoming administration, introducing a diverse team that he said would help "heal and unite America" and which was "ready to lead the world, not retreat from it."
The Irish Times Ethiopians suffer after tensions spill into warfare. The Irish Times Country in crisis over government refusal to sanction regional election
The Irish Times Keir Starmer ‘games with democracy’ prompt walkout The Irish Times Labour NEC members claim party leader bending rules for ally Margaret Beckett
The Irish Times Pragmatism pushes Greens towards power in Germany The Irish Times Some 800 delegates from party’s rival wings present united front for looming election battle
Новости по теме

Відео дня: електричну вантажівку Scania розбили для краш-тесту.

Компанія Scania вперше показала відео з краш-тестів своєї електричної вантажівки.

3

В Одессе женщина похищала смартфоны в церквях, магазинах и больницах.

В Одессе задержали 28-летню жительницу соседней страны, которая ловко вытаскивала из сумок смартфоны у посетителей церквей, магазинов и даже больниц.

2

Управляемый резонанс квантовых точек улучшит эффективность солнечных батарей.

Группа специалистов в области наноматериалов из Университета Осака Сити, Центра изучения новых материалов RIKEN и Университета Киото предложили способ контроля явления, под названием квантовый резонанс, в многослойных структурах(супер-решётках)к...

3 1

Motorola представила бюджетный смартфон Moto E7

Через пару месяцев после анонса смартфона Moto E7 Plus компания Motorola представила более доступную модель Moto E7.

4

Сонячні електростанції в космосі можуть задовольнити наші потреби в енергії.

Це схоже на наукову фантастику: гігантські сонячні електростанції, плаваючі в космосі, передають на Землю величезну кількість енергії. І довгий час ця концепція, вперше розроблена російським ученим Костянтином Ціолковським в 1920-х роках, в основн...

3

Xiaomi POCO M3 представлен официально

Сегодня состоялась презентация смартфона Xiaomi POCO M3. Новинка появится на рынке 27 ноября по цене 129 долларов или 149 долларов в зависимости от модификации, а с 28 ноября стоимость будет повышена на 20 долларов.

4

Электрический Porsche Taycan установил новый мировой рекорд.

Немецкий автопроизводитель Porsche похвастался своим очередным достижением. Porsche Taycan сумел попасть в Книгу рекордов Гиннесса, установив новый мировой рекорд по продолжительному дрифту среди электромобилей.

4

Samsung откажется от линейки смартфонов Galaxy Note.

Корейское издание AjuNews со ссылкой на представителя Samsung рассказало о том, что компания откажется от линейки Note, впервые дебютировавшей в 2011 году.

3

Опубликован первый официальный рендер Redmi Note 9 Pro 5G.

В сети появилось официальное рекламное изображение нового смартфона Redmi, модели Note 9 Pro 5G, благодаря чему дизайн устройства стал известен ещё до презентации.

3

Audi и Porsche готовят электрические кроссоверы

Компании Audi и Porsche представят электрические кроссоверы уже в 2022 году.

4