День лицемерия и жажды власти

Для меня День Конституции — это день лицемерия и безудержной жажды власти украинских элит. Почему?

Тому що Конституцію ніхто не знає і не читає. А якщо і читають, то максимум — «права і свободи». До обов’язків не дочитує ніхто, а про інші розділи і говорити не доводиться.

Що ж стосується еліт, то вони сприймають Конституцію виключно як інструмент влади і «перекроюють» її під себе, ігноруючи законність та інтереси держави і суспільства.

В нас немає бездоганної з точки зору законності Конституції.

Пояснюю простими словами.

Умовно Конституцій ми мали дві - «Кучми, 1996» і «Ющенка, 2004». Потім Янукович здійснив узурпацію влади і повернув абсолютно безпідставно з точки зору закону Конституцію «Кучми», бо там в президента значно більше повноважень.

А в 2014 ми повернулись до Конституції «Ющенка». Так-так, на цьому місці я теж замислилась, який нормальний інвестор прийде в державу, де кожної президентської каденції змінюють основний закон, але це не найцікавіше.

Зараз в Україні чинна Конституція, яка прийнята з порушеннями процедури

Попри те, що Конституція «Ющенка», тобто чинна зараз, більш демократична з точки зору розподілу владних повноважень, прийнята вона була все ж таки з процедурними порушеннями і дуже серйозними.

Адже парламент має право голосувати лише за ту редакцію змін до Конституції щодо якої є висновок Конституційного Суду України. І не може парламент туди щось своє вписувати після такого висновку. А якщо хоче вписати, то ці зміни знову повинні отримати висновок КСУ.

Але у 2004 році чомусь проігнорували цей порядок. І проголосували за текст, у якому були норми що не отримали висновок КСУ.

Тому зараз в Україні чинна Конституція, яка прийнята з порушеннями конституційної процедури.

Тож, особисто мені сьогодні святкувати нема чого.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новости по теме

Питер Шифф: биткоин на медвежьем рынке, в отличие от золота.

Финансовый эксперт и непримиримый критик первой криптовалюты Питер Шифф отметил, что золото растет с 2015 года, а биткоин торгуется на медвежьем рынке ниже максимума прошлого года.Though #gold isn't at a record high, it's in a bull market. It's be...

Covid-19 против авиаперелетов. Что ждет авиалинии после карантина

Очень немногие предприятия могут выжить, если 95% их доходов исчезает на длительный период времени

1

Контролируйте это. Как взять себя в руки и все успеть

У каждого из нас хор голосов в голове. Один говорит — делай то, второй говорит — делай другое. Они начинают играть между собой. Приструните их

4

Три ценности для США. Как Байдену победить Трампа

Байден просто должен подчеркивать свою приверженность всем трем ценностям в каждом выступлении и интервью

1

Когда и как открывать школы в Украине

Как показывает опыт стран, которые уже возобновили учебу, и указывают рекомендации ведущих организаций в сфере здравоохранения — возобновить учебу оффлайн возможно и необходимо

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie