Смолій зробив заяву. Чому? Розхитати ситуацію

Телефон сьогодні знову червоний. Чи то від сорому, чи то від люті... Усі запитують про відставку Смолія. Зроблю свої припущення. Наразі мотиви та наслідки виглядають наступним чином.

Питання відставки Голови правління НБУ було лише питанням часу. Більше того, вже була підготовлена для розгляду Радою постанова про "недовіру" Смолію. Багатомісячні вмовляння та переконання Правлінням не сприймалися. При цьому, вмовляння не тільки з боку Президента, Уряду..., а також з боку МВФ. Тому рішення про звільнення Смолія було єдиним правильним. Стримувала лише можлива (!) негативна реакція того ж МВФ. Після сьогдяшньої заяви МВФ з приводу цієї відставки - маємо чергове підтвердження, що Президента весь час вводили в оману. Для МВФ визначальним є принцип роботи регулятора, а не персоналії, що його очолюють.

Між тим, Смолій зробив свою заяву. І саме у тій формі, у якій зробив. І саме тоді, коли зробив. Чому саме так і саме вчора? Гра на випередження. З одного боку. З іншого – гримнути дверима і спробувати отримати статус "принципової людини" як певний елемент захисту від майбутніх кримінальних справ. Але є найголовніше. Розхитати ситуацію. Як на валютному ринку зокрема, так і в публічних фінансах загалом.

Заява Смолія спричинила скасування розміщення євробондів. "Книги" вже були закриті, умови зафіксовані – $1,75 млрд. під 7,3%. Але розміщення довелося скасувати. На цьому етапі відміна розміщення – це безпрецедентно для боргових ринків! Переоцінити негативні наслідки такої ситуації не можливо! А це вже, на моє переконання, підрив Національної економічної безпеки. Оцінку саме в цьому контексті ця ситуація має отримати беззаперечно!

Яків Смолій міг піти у будь-який спосіб. І лише від нього залежало – піти достойно, чи як негідник. Оцінку цього має дати ринкове середовище та, безумовно, правоохоронна система.

Питання відставки Голови правління НБУ було лише питанням часу
Facebook Игоря Уманского
Питання відставки Голови правління НБУ було лише питанням часу
Facebook Игоря Уманского
Новости по теме

На Закарпатье нелюди избили беременную собаку и швырнули ее в выгребную яму.

 На Закарпатье спасли собаку из нечистот.

Успенский пост: основные правила и главные традиции этого периода.

 Близится начало Успенского поста.

1 1

Опрос показал, сколько украинцев не имеют знакомых с COVID-19.

 Опрос показал, что 83,2% украинцев утверждают - ни один из их родных, друзей и знакомых не болел коронавирусом.

2 3

С этими знаками зодиака сложно долго находиться рядом.

 Ниже перечисленные знаки зодика обладают таким характером, что быть с ними постоянно рядом, является настоящим испытанием.

1 4

Акция солидарности с белорусским народом состоялась во Львове.

Львовяне собрались на площади Рынок, чтобы поддержать протестующих против произвола Лукашенко граждан Беларуси.

1 3

Продолжая просматривать Новости Украины (UAZMI), вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь на использование файлов cookie