Не братья и даже не друзья. Почему «мирное сосуществование» с Россией невозможно

Цими днями в Москві на офіційному рівні вголос було сказано те, про що, починаючи з 2014 року, у різних інтерпретаціях, але майже постійно, говорилося у кремлівських коридорах влади. Фактично, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю медіахолдингу РБК 19 лютого цього року, назвавши Україну недружньою державою, недвозначно озвучив сьогоднішню позицію Москви щодо Києва.

Ба більше, нещодавно в Росії Україну також публічно і на найвищому політичному рівні назвали "геополітичним проектом" Заходу. Здається, більш ніж відверта заява, що не залишає жодних сумнівів у справжньому ставленні російської влади до нашої держави.

Сьогодні в Росії нас вважають своїм ворогом

Не є великим секретом, що у перекладі з дипломатичної мови, "недружня" означає "ворожа". Тобто, сьогодні в Росії нас вважають своїм ворогом, діють і діятимуть відповідно.

Тож, мабуть, і для нас настав час нарешті позбутися ілюзій стосовно вірогідності досягнення сталого переговорного компромісу. Ба більше, навіть якихось сподівань на можливість якогось "мирного співіснування с Росією". Щонайменше – в осяжній перспективі.

На що ж очікувати Україні у світлі цих останніх подій?

Слід враховувати високу ймовірність ескалації ситуації на Сході

Звичайно, слід враховувати високу ймовірність ескалації ситуації на Сході. Не виключені й різного роду провокації на російсько-українському кордоні.

Не важко передбачати й активізацію проросійської "п’ятої колони" в Україні.

Досить передбачуваним є різного роду російський економічний шантаж – на жаль, упродовж останніх років було зроблено явно недостатньо для кардинального зменшення нашої залежності від Росії.

Високою є вірогідність підступних і потужних кібератак

Високою є вірогідність підступних і потужних кібератак на нашу критичну інфраструктуру та органи державної влади.

Абсолютно прогнозованою є чергова брудна компанія зі спроб дискредитації України на міжнародній арені щодо начебто "утисків свободи слова". Для цього, безсумнівно, будуть залучені усі наявні інструменти російського інформаційного впливу. Очевидно, будуть залучатися й відомі кремлівські клеврети та давні симпатики Росії за кордоном.

Слід обов’язково брати до уваги і варіанти прямої військової конфронтації

На тлі суттєвого зростання градусу російської антизахідної риторики (що часом переходить у явну істерику), слід обов’язково брати до уваги і варіанти прямої військової конфронтації. Останнє готується Кремлем вже певний час: прискорена роздача російських паспортів мешканцям ОРДЛО має створити такий бажаний для "гарячих голів" у Москві привід для можливого нападу – захист так званих "співвітчизників".

А це означає, що нам, в Україні, слід вже сьогодні ретельно і належним чином готуватися до практично усіх вищенаведених сценаріїв.

Олег Бєлоколос, голова правління "Майдан закордонних справ", член політради партії "Сила і честь"

Читайте всі статті автора

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

УНИАН

«УНИАН» - все главные новости Украины и мира от информационного агенства УНИАН. Смотрите оперативные сводки о важнейших событиях в Киеве и регионах!

https://unian.net/

Новости по теме
Разумков о приговоре Стерненко: В Украине есть много механизмов, как отстоять свою правоту, и не забывайте о ЕСПЧ.

Разумков о приговоре Стерненко: В Украине есть много механизмов, как отстоять свою правоту, и не забывайте о ЕСПЧ.

Председатель Верховной Рады Дмитрий Разумков не комментирует решение суда в отношении одесского активиста Сергея Стерненко, при этом отмечает, что если кому-то она не нравится, то в Украине есть правовые механизмы, чтобы его обжаловать.

Цензор.НЕТ

«Оккупация Крыма и Донбасса - это могильный камень Российской империи».

«Оккупация Крыма и Донбасса - это могильный камень Российской империи».

Какие бы указы и законы не принимал Кремль, как бы ни наполнял оккупированную землю оружием, как бы ни искоренял присутствие крымских татар и украинцев и не заселял русскими, оккупированный Крым вернется в Украину.

Цензор.НЕТ

Несколько сотен метров на одного работника: КИУ официально обратился к НАПК из-за финотчетов  «Слуги народа»  и ОПЗЖ.

Несколько сотен метров на одного работника: КИУ официально обратился к НАПК из-за финотчетов «Слуги народа» и ОПЗЖ.

В КИУ уже обращали внимание на то, что согласно отчетам этих партий, на одного их сотрудника приходится по несколько сотен квадратных метров офиса.

Зеркало Недели

LIVE - Телемарафон ко Дню сопротивления оккупации Автономной Республики Крым и г.

LIVE - Телемарафон ко Дню сопротивления оккупации Автономной Республики Крым и г.

_______________________________ Подпишись на канал "Дом": Сайт канала: Facebook: Telegram: Instagram: Подробнее на YouTube: #ТелеканалДом

Новини України та світу на ранок 26 лютого

Новини України та світу на ранок 26 лютого

Новини України та світу 26 лютого 2021 року. Що важливого відбулося сьогодні та чим запам’ятається цей день. Актуальні новини й основні події в Україні та світі станом на ранок. Тільки свіжі новини політики, економіки, суспільства, спорту та остан...

1 2

Кубраков – о планах  «Укравтодора»  на 2021 год - Официальный разговор.

Кубраков – о планах «Укравтодора» на 2021 год - Официальный разговор.

Строительство аэропортов, новые скоростные поезда, хорошие дороги в Украине, большие мосты и развитие транспортного сообщения с Донбассом обсуждали на форуме "Украина 30. Инфраструктура" с участием президента. В том числе планы своей работы презен...

Кравчук назвал условие прекращения боевых действий на Донбассе.

Кравчук назвал условие прекращения боевых действий на Донбассе.

Для прекращения боевых действий на Донбассе необходимо изменить основные концептуальные позиции Минского и Нормандского форматов. Об этом в интервью изданию Deutche Welle заявил глава украинской делегации в Трёхсторонней контактной группе по урегу...

День сопротивления оккупации Крыма: как сломался сценарий Кремля.

День сопротивления оккупации Крыма: как сломался сценарий Кремля.

Украина сегодня отмечает День сопротивления оккупации Крыма и Севастополя. Знаковую в современной истории дату утвердил год назад президент Владимир Зеленский. В этот день в 2014 году в Симферополе прошёл масштабный митинг за единство Украины. Тыс...

Новости Украины и мира на утро 26 февраля

Новости Украины и мира на утро 26 февраля

Новости Украины и мира 26 февраля 2021. Что важного произошло сегодня и чем запомнится этот день. Актуальные новости и основные события в Украине и мире по состоянию на утро. Только свежие новости политики, экономики, общества, спорта и последние ...