День науки по-новому

Доброю справою вшанували пам ’ ять видатного науковця Ігоря Сікорського працівники держпідприємств Міноборони.

15 травня Україна відзначала День науки. У Міністерстві оборони України не обмежилися словами подяки діючим науковцям, а й віддали належне їх попередникам. Так, понад 80 працівників державних підприємств оборонного відомства присвятили майже повний день упорядкуванню пам’ятника архітектури — будинку, у якому свого часу мешкав видатний науковець, авіаконструктор, винахідник і філософ, українець за походженням Ігор Сікорський, пише armyinform.com.ua.

Саме в такий спосіб — реальним практичним внеском — небайдужі сучасники долучилися до збереження пам’ятки національного значення, розташованої в серці столиці — на Ярославовому Валу,15-б. На думку учасників заходу, проведення оперативних консерваційних робіт та приведення історичної будівлі у належний стан — найкраще рішення віддати свою пошану видатному науковому діячу-співвітчизнику.

— Наш досить потужний колектив однодумців, який, маю надію, поповнюватиметься, одностайно вирішив, що ця перша толока стане достойним стартом на шляху відновлення споруди, — зазначив директор ДП «Готель „Козацький“» Віктор Куліш. — А згодом саме тут буде розташований музей видатного конструктора, який доповнить історію Києва.

Передісторія

Родина Сікорських придбала ділянку, де був згодом побудований маєток у 1904 році. З того часу й до 1912 року в будинку мешкав Ігор Сікорський — майбутній видатний авіаконструктор. У цьому будинку також мешкав видатний український композитор Микола Лисенко. Він відкрив там музичну школу, яка була реорганізована в інститут.

Під час Другої світової війни в будинку розміщувався штаб і командний пункт Київського корпусу протиповітряної оборони, а у 1950-х роках на місці фасадного будинку був побудований готель «Червона зірка» Київського військового округу.

2000 року садиба Сікорського була передана в оренду на 49 років благодійному фонду «Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського».

Попри зобов’язання фонду відновити будівлю, жодного ремонту вона не зазнала, поступово руйнуючись. 2016 року рішенням Київського апеляційного господарського суду будинок Сікорського був повернутий у власність Міністерства оборони.

Вже тривалий час Міністерство оборони України стоїть на позиції, що передача Будинку Сікорського до комунальної власності територіальної громади Києва дозволила б зберегти та відновити об’єкт як музей видатного авіаконструктора. Однак це унеможливлюється тим, що ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 04.01.2018 у справі № 757/795/18-к задоволено клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу військової прокуратури Центрального регіону України та накладено арешт на все нерухоме майно державного підприємства «Готель „Козацький“» Міністерства оборони, зокрема на вищевказану будівлю, яка перебуває на балансі підприємства.

Міністерство оборони України, державне підприємство та Концерн «Військторгсервіс», учасником якого є державне підприємство «Готель „Козацький“», неодноразово ініціювали процес зняття арешту, накладеного в рамках кримінального провадження на будівлю в судовому порядку. Однак судами різних інстанцій у задоволенні клопотань було відмовлено.

Робота щодо передачі Будинку Сікорського до комунальної власності територіальної громади Києва буде продовжена після скасування арешту на будівлю .

Олександр Корнієнко

Багнет

http://www.bagnet.org/

Саммит Байден – Путин. Главное

Саммит Байден – Путин. Главное

Саммит президентов США и России длился 2 часа и 38 минут вместо анонсированных 5 часов. О всех подробностях встречи Джо Байдена и Владимира Путина расскажет наша корреспондентка Анна Нитченко из Женевы. _______________________________ Подпишись на...

Байден и Путин. Первая встреча президентов - Крымский вечер

Байден и Путин. Первая встреча президентов - Крымский вечер

Что известно о встрече в Женеве Джо Байдена и Владимира Путина? Говорили ли они об Украине и, в частности, о Крыме? И как эта встреча может повлиять на ситуацию с безопасностью в Украине и регионе? 16 июня в Женеве Джо Байден впервые в качестве пр...

2

Встреча президентов США и России. Анализ

Встреча президентов США и России. Анализ

Переговоры Байдена и Путина – политическое событие года. Что значит для президентов двух ядерных держав эта встреча и какие чрезвычайные меры безопасности предприняла Женева – смотрите в нашем материале. _______________________________ Подпишись н...

Байден і Путін. Головне з пресконференції в Женеві

Байден і Путін. Головне з пресконференції в Женеві

У середу, 16 червня, увага всього світу була прикута до швейцарської Женеви: тут проходила зустріч Джо Байдена і Володимира Путіна, президентів США та Росії. Після зустрічі кожен із світових лідерів відповідав на питання журналістів, зокрема про У...

Встреча Байден – Путин. Вопрос Украины - Итоги 16.06.21

Встреча Байден – Путин. Вопрос Украины - Итоги 16.06.21

00:00 Смотрите в этом выпуске: 00:23 Встреча президентов США и России состоялась в Женеве. 08:39 Противодействовать, сдерживать, взаимодействовать – Евросоюз разработал новую стратегию отношений с Россией. 09:35 В МИД Украины прокомментировали соо...

Эвакуация крымчан из Сирии - Крымское утро

Эвакуация крымчан из Сирии - Крымское утро

Как проходила эвакуация крымчанки Амины и ее детей из лагеря «Родж» в Сирии, которая произошла 15 июня? Сколько граждан Украины все еще остаются в Сирии? Насколько сложно вернуть их в Украину? Как проходит восстановление документов, проверка и их ...