Трагедия в Харькове: как решить проблему незаконного содержания людей в частных заведениях.

UA - Пресконференція на тему: “Трагедія у Харкові: як вирішити проблему незаконного утримання людей у приватних закладах”.

Організатор: ГО “Україна без тортур”.

Коротко про ситуацію. 21 січня внаслідок пожежі у Харківському приватному геріатричному пансіонаті “Золотий час” згоріло 15 людей. Цей заклад виявився пов'язаним з мережею реабілітаційних центрів для наркозалежних. Місцеві мешканці заявили, що раніше неодноразово зверталися до правоохоронних органів, аби припинити його діяльність.

Сьогодні для того, аби відкрити установу, яка надає соціальні послуги (реабілітаційний центр, геріатричний пансіонат, хоспіс) часто достатньо орендувати будинок. Відтак професійність таких послуг залишається сумнівною. Процес моніторингових візитів правозахисників та контроль зі сторони правоохоронних органів закладів ускладнений, оскільки вони є приватною власністю.

Скільки нелегальних соціальних закладів працює в Україні? Скільки візитів у 2020 році здійснили правозахисники і які недоліки там виявили? Як не допустити порушення прав людей у таких закладах? Та як не обмежитися ситуативними перевірками, а змінити ситуацію комплексно?

RU - Пресс-конференция на тему: "Трагедия в Харькове: как решить проблему незаконного содержания людей в частных заведениях".

Организатор: ГО “Україна без тортур”.

Коротко о ситуации. 21 января в результате пожара в Харьковском частном гериатрическом пансионате "Золотое время" сгорели 15 человек. Это заведение оказалось связанным с сетью реабилитационных центров для наркозависимых. Местные жители заявили, что ранее неоднократно обращались в правоохранительные органы, чтобы прекратить его деятельность.

Сегодня для того, чтобы открыть учреждение, которое предоставляет социальные услуги (реабилитационный центр, гериатрический пансионат, хоспис) часто достаточно арендовать дом. Поэтому профессионализм таких услуг остается сомнительной. Процесс мониторинговых визитов правозащитников и контроль со стороны правоохранительных органов заведений затруднен, поскольку они являются частной собственностью.

Сколько нелегальных социальных учреждений работает в Украине? Сколько визитов в 2020 году осуществили правозащитники и какие недостатки там обнаружили? Как не допустить нарушения прав людей в таких заведениях? И как не ограничиться ситуативными проверками, а изменить ситуацию комплексно?

Смотреть новость на канале "УНИАН"
Скоро на украинских дорогах появятся новые элементы разметки.

Скоро на украинских дорогах появятся новые элементы разметки.

UA - Комунальники будуть додатково попереджати водіїв, що попереду аварійно небезпечні місця. Де саме дорожники планують розмалювати асфальт, як буде виглядати нова розмітка, і коли ці нововведення запрацюють, дивіться у нашому відео. До сих пор н...

В столице все чаще эвакуируют автомобили с детьми в салоне!.

В столице все чаще эвакуируют автомобили с детьми в салоне!.

UA - Українські батьки дедалі частіше самі наражають своїх нащадків на небезпеку. Столична влада фіксує зростання кількості порушників, які ховаються від евакуації неправильно запаркованих машин за спинами дітей, яких просто залишають в салоні нач...

Украина на грани продуктового кризиса

Украина на грани продуктового кризиса

UA - У гонитві за валютою українські аграрії перестали годувати своїх співгромадян. Для них сьогодні перспективний світовий ринок та виторг на ньому. І такими їх зробила державна політика та її орієнтація на великих землевласників. Поки малі ферме...

2

Велоинсструктор на велосипеде забрался не заснеженную Говерлу!.

Велоинсструктор на велосипеде забрался не заснеженную Говерлу!.

UA - На засніжену Говерлу на велосипеді – житель Івано-Франківська здійснив екстремальну мандрівку зимовими Карпатами. І хоча більшу частину підйому велосипед йому довелося нести на плечах, чоловік не жалкує, що наважився на таке. Адже це підкорен...

Черновецкие бизнесмены требуют отменить карантинные запреты.

Черновецкие бизнесмены требуют отменить карантинные запреты.

UA - Чернівецьким підприємцям так і не вдалося домовитися з владою щодо перегляду карантинних обмежень. Із понеділка регіон у «червоній зоні» і відтоді бізнесмени щодня виходять на мітинги. Напередодні страйкували власники торговельних яток Калині...